DELFI LEEDUS: Kes on eestlasest suurüllataja Balti velotuuril?

(VIDEO)
Ivo Suur (esiplaanil), jalgratas
Foto: Tanel Meos

Kolm päeva Leedu teedel kulgenud Balti velotuuril on eestlaste hulgas oodatud tegijate Mart Ojavee, Jaan Kirsipuu ja Erki Pütsepa kõrvale kerkinud veel üks nimi. Aktiivse sõiduga on silma jäänud 21-aastane Ivo Suur, kes usute või mitte, osaleb mitmepäevasõidul üldse alles teist korda.

Valga lähistelt Soorust pärit ja Balti tuuril Nissan ProShopi tiimi esindav Ivo Suur hoiab kolme päeva järel üldarvestuses 16. kohta. Noorratturite arvestuses on ta kümnes, järgmise eestlase leiab selles pingerivis alles 23. realt.

"Eriti maanteevõistlusi silmas pidades olen ma tundmatu vend, seni rohkem maastikuratast sõitnud. Tõsisemalt olen treeninud 4-5 aastat, Proklubisse tulles üha rohkem ka maantee peal. Hetkeseis on selline, et jõudsin Balti tuuril juba väga edukalt juhtgrupiga tempot pidada," sõnas Suur, kes mullu tuli Rakkes U23 vanuseklassis Eesti meistriks maastikurattamaratoni distantsil.

Mitmepäevasõidu debüüdi tegi Suur tänavu Saaremaa velotuuril, saades seal kohe kirja ka etapivõidu. "Ei oskagi öelda, millest selline edu. Täiesti uskumatu endale ka."

Velotuuri 2. etapi tulemuste kohta LOE SIIT!

Vaata Ivo Suure Delfile antud intervjuud täispikkuses
: