Chris Froome tõusis võimsa soolosõiduga Giro liidriks

 (7)
Chris Froome
Chris FroomeFoto: Fabio Ferrari, LaPresse/Scanpix

Britt Chris Froome (Team Sky) tegi Giro d'Italia 19. etapil (184 km) võimsa soolosõidu ja tõusis velotuuri uueks liidriks. Britt sõitis konkurentidel üksinda eest 80 km enne finišit.

Senine liider Simon Yates (Mitchelton-Scott) kaotas juba 50 km enne etapi lõppu Froome`ile 16 minutiga ja langes kokkuvõttes isegi esikümnest välja.

Üldarvestuse teine mees Tom Dumoulin (Team Sunweb) lõpetas viiendana, kuid kaotas võitnud Froome`ile 3.21-ga ja jääb kokkuvõttes uuest liidrist maha 40 sekundiga. Täna Richard Carapazi (Movistar) järel kolmanda koha saanud Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) on nüüd ka kokkuvõttes kolmas (+4.17).

"Ma pole kunagi 80 km enne finišit üksinda rünnanud! Meeskond tegi lihtsalt imelist tööd ja andis mulle võimaluse," sõnas õnnelik Froome, vahendab BBC Sport.

"Vajasin midagi väga erilist, et Simon (Yates) ja Dumoulin maha jätta. See oli olukord - kas nüüd või mitte kunagi. Ma lihtsalt pidin üritama," lisas Team Sky rattur.

Froome, kes on neljakordne Tour de France`i võitja, tõuseks Giro võiduga alles seitsmendaks ratturiks, kes on suutnud võita kõik kolm suurtuuri.

Giro d'Italia lõppeb pühapäeval Roomas.