Balti Keti velotuuril stardib kahekordne cyclo-crossi maailmameister

 (6)
cyclo-crossi maailmameister Niels Albert
cyclo-crossi maailmameister Niels AlbertFoto: ERIC LALMAND, AFP/Scanpix

Balti Keti velotuur algab 19. augustil Soomest. Tänu suurepärasele laevaühendusele ja Soome-poolsele huvile otsustati etapp korraldada ka põhjanaabrite juures.

Lahti linnast algav velotuur kulgeb läbi Eesti ja Läti Leetu, kus 25. augustil Vilniuse kesklinnas finišijoon ületatakse. Põhjamaade pikimal velotuuril sõidetakse seitsme päevaga kuus etappi kogupikkusega 1037 kilomeetrit. Eestis sõidetakse neist kaks etappi – 20. augustil Tallinnast Viljandisse (193,9km) ja 21. augustil Viljandist Otepääle (171,1km).

Tänavuse Baltic Chain Touri uudiseks on rohke osalejate arv. Kaks nädalat enne algust on selge, et velotuurist võtab osa 21 tiimi 126 ratturiga. Neist kontinentaaltaseme meeskondi on 11, eliitklubisid neli ja riikide koondiseid kuus. Ülesandmislehtedelt vaatab vastu värvikas seltskond, kuhu kuuluvad nii maailmameistrid, Baltic Chain Touri varasem võitja kui ka suur hulk riikide meistreid.

„Saab kindlasti väga põnev olema jälgida, kuidas läheb kahekordsel cyclo-crossi maailmameistril Niels Albertil (MM-tiitlid 2009 ja 2012). Temast aasta vanem, samuti cyclo-crossi maailmameister, Lars Boom, teeb juba tegusid kõikidel suurtuuridel. Näis, milline on Alberti tulevik,“ sõnas Eesti etappide peakorraldaja Allar Tõnissaar.

Seotud lood:

Lisaks on Leedu koondist esindamas viiekordne Leedu meister Tomas Vaitkus, kes igapäevaselt teenib profileiba UCI ProTouri meeskonnas Orica-GreenEDGE; möödunud aastal velotuuri parima noore kategooria ehk valge särgi võitnud Viktor Shmalko Itera-Katjušast ja Baltic Chain Touri mullune mägedekuningas Mihkel Räim, kes esindab taaskord Saaremaa rattaklubi Viiking värve. Eelmisel aastal Smiltene-Riia etapi võitnud Juri Metlušenko ning 2011. aasta Baltic Chain Touri võitja Erki Pütsep on samuti rivis. Eesti tiimidest on tänavus stardis Peloton, Saaremaa Viiking ja Eesti koondis. Lisaks leiab Eesti rattureid mitmete välisklubide nimekirjast.

Alates 2011. aastast tähistab Baltic Chain Tour augustikuus Balti keti aastapäeva. Balti riikide ühist velotuuri sõidetakse tänavu 24. korda. Baltic Chain Tour kuulub Rahvusvahelise Jalgratturite Lliidu (UCI) 2. kategooria velotuuride hulka.