Astanas on kümne ratturi teenistus suurem kui 300 000 dollarit

 (5)
Mitu kõrgepalgalist on pildil? Astana 2015. aasta uustulnukad
Mitu kõrgepalgalist on pildil? Astana 2015. aasta uustulnukadFoto: Luca Bettini, ©BettiniPhoto

Kasahstani Jalgrattaföderatsiooni president Darhan Kaletajev on meedia survel läinud juttudega sedavõrd avameelseks, et viimatises intervjuus väljaandele Megapolis.kz andis ta aimu, kui palju teenivad Astana Pro Teami sõitjad.

Kaletajevi sõnul on meeskonna eelarve umbes 20 miljonit dollarit ja kümme sõitjat teenivad aastas rohkem kui 300 000 dollarit. Nimeliselt ta kedagi välja ei toonud. Suurima palganumbriga mees on kahtlemata mullune Tour de France´i tšempion Vincenzo Nibali. Itaallane teenib meediast korduvalt läbi käinud summade põhjal oletuslikult kuni 4 miljonit dollarit aastas.

Kas Astana kümne rahakama sõitja hulka mahuvad ka Rein Taaramäe ja Tanel Kangert on raske öelda. Tulemuste poolest võiks, aga tulemused ja rahanumbrid ei pruugi alati kokku minna. Mehed, kes lisaks Nibalile teenivad Astanas kindlasti üle 300 000 dollari on siinkirjutaja hinnangul Lars Boom, Fabio Aru, Jakob Fuglsang, Luis Leon Sanchez, Lieuwe Westra, Michele Scarponi ja Dario Cataldo. Seega on kaks kohta nimekirjas vakantsed.

Iseenesest oleks ju tore, kui Kangert ja Taaramäe tiimi rahakamate sõitjate hulka kuuluksid. Ainest selleks on kõvasti.