Astana rattatiim tähistas Giro võiduga ühe kümnendi lõppu


Vincenzo Nibali on Astana tiimiga võitnud kolm suurtuuri
Vincenzo Nibali on Astana tiimiga võitnud kolm suurtuuriFoto: LUK BENIES, AFP/Scanpix

Astana jalgratta profitiimil täitus juuni alguspäevadel kümme tegutsemisaastat. Suurele lavale astuti 2006. aasta keskel, kui Hispaania meeskonnal Liberty-Seguros tekkisid Puerto dopingujuhtumiga seoses finantsilised raskused.

Hätta sattunud Hispaania tiimis sõitis juhtumisi Aleksandr Vinokurov, kelle kaudu tulid suurte rahadega rattamaailma Kasahstani riiklikud kompaniid. Alates 2007. aastast tegutses Astana juba omaette suurklubina.

Kümne aasta jooksul ei ole lihtsalt põletatud raha, vaid on võidetud väga suuri sõite ja korduvalt. Kahel korral Tour de France (2009, 2014), kolmel korral Giro d`Italia (2008, 2013, 2016) ja kolmel korral Vuelta (2006, 2008, 2015). Suurimatest ühepäevasõitudest on võidetud näiteks Liege-Bastogne-Liege, Amstel Gold Race, Giro di Lombardia jne.

Kõige enam, kolm suurtuuride tiitlit on meeskonnale toonud äsja Girol triumfeerinud Vincenzo Nibali ja Alberto Contador, kes sõitis Astanas aastatel 2008-2010. Nibali võitude juures on abilisena alati kõrval olnud ka Tanel Kangert.