Astana boss Vinokurov pääses vanglatrellidest


Astana boss Vinokurov pääses vanglatrellidest
Aleksandr VinokurovFoto: REUTERS/SCANPIX

Astana jalgrattatiimi boss ja endine tipprattur Aleksandr Vinokurov vabastati Belgia kohtus süüdistusest, mille kohaselt olevat ta 2010. aasta Liege-Bastogne-Liege klassikul tegelenud spordipettusega.

Vinokurov oli kohtu all koos endise konkurendi Aleksandr Kolobneviga. Mõlemaid mehi ähvardas süüdi mõistmise korral kuni kuuekuuline vanglakaristus.

Süüdistuse kohaselt maksis Vinokurov Kolobnevile 150 000 eurot, et viimane tal sprindifinišis võita laseks, kui nad on varasemalt suutnud end peagrupist lahti rebida. Kolobnev kaotaski Vinokurovile finišis kuue sekundiga, peagrupp jõudis pärale alles minuti pärast.

Lisaks nõudis prokurör Vinokurovile 100 000 ja Kolobnevile 50 000-eurost trahvi, kuid Liege'i kohus vabastas täna mõlemad igasugusest süüst.

46-aastane Vinokurov, kes 2007. aasta Tour de France'il veredopinguga vahele jäämise eest kandis kaheaastast võistluskeeldu, võitis Liege'i klassiku 2005. ja 2010. aastal. Samuti on ta 2006. aasta Hispaania velotuuri ja 2012. aasta Londoni olümpia maanteesõidu võitja.

Pärast olümpiavõitu teatas Vinokurov karjääri lõpetamisest ning asus tööle Astana tiimijuhina.

38-aastane Kolobnev sõitis 2010.-2015. aastani Katjuša tiimi värvides. Karjääri lõpetas ta 2016. aastal, kui oli ühe hooaja kuulunud Venemaa tiimi Gazprom-RusVelo.