Ametlik: Nibali lahkub Astanast, itaallase ümber ehitatakse uut meeskonda


Vincenzo Nibali
Vincenzo NibaliFoto: Juan Medina, Reuters/Scanpix

Neli hooaega Astana jalgratta profiklubis esisõitjaks olnud 31-aastane Vincenzo Nibali lahkub uutele jahimaadele. Neljakordse suurtuuride võitja ümber luuakse uus tippmeeskond Bahrein – Merida.

"Olin koheselt vaimustuses ideest ja projektist, mis tähendaks minu ümber tugeva meeskonna loomist," kommenteeris muutusi Nibali. "Olen uskunud sellesse projekti esimesest päevast peale. Ootan põnevusega uut seiklust oma karjääris," lisas tänavune Giro d`Italia võitja.

Astanaga tuli Nibali nelja hooaja jooksul kolmel korral suurtuuri võitjaks, kusjuures iga kord oli itaallase abimeeste hulgas ka Tanel Kangert.

Veel pole avalikustatud kui pika lepingu Nibali sõlmis. Meeskonnale pani nii idee kui rahadega aluse Bahreini prints Nasser bin Hamad Al Khalifa. Eesmärk on kohe esimesel aastal pääseda kõige kõrgemale tasemele ehk World Touri klubide hulka.

Astanast lahkuvad Nibaliga koos ka tema head kamraadid Alessandro Vanotti ja Valerio Agnoli ning kauaaegne treener Paolo Slongo. Bahreini meeskonnaga on esialgu kõlakate tasemel liitumas veel Manuele Boaro (Tinkoff), Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF) ja Giovanni Visconti (Movistar).