Alaphilippe pidas tänase mägietapi vastu ja säilitas Tour de France'il liidrisärgi


Alaphilippe pidas tänase mägietapi vastu ja säilitas Tour de France'il liidrisärgi
Nairo QuintanaAP Photo/Thibault Camus/Scanpix

Suurtuuri Tour de France 208-kilomeetrise 18. etapi võitis kolumbialane Nairo Quintana (Movistar).

Quintana tegi otsustava spurdi 26 kilomeetrit enne lõppu ning teda lõpuks kinni ei püütudki. Talle järgnesid prantslane Romain Bardet (AG2R La Mondiale) ja kasahh Aleksei Lutšenko (Astana), kes kaotasid Quintanale vastavalt 1.35 ja 2.28

Tuuri üldliider Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step) lõpetas sõidu kaheksaliikmelises grupis, kus olid ka tema lähimad jälitajad Geraint Thomas (Team Ineos) ja Steven Kruisjwijk (Team Jumbo-Visma). Kaotust kogunes meestel võitjale võrdselt 5 minutit ja 18 sekundit.

Tanel Kangert (EF Education First) sai 33. koha, kaotust kogunes 13.21. Rein Taaramäele (Total Direct Energie) kanti lõpuprotokolli 148. positsioon, Quintanast lõpetas ta 34 minutit ja 51 sekundit hiljem.

Seotud lood:

Üldarvestuses tõusis Thomase tiimikaaslane Egan Gomez Bernal üldarvestuses teiseks, Thomase ette. Alaphilippe edestab kolumbialast ühe minuti ja 30 sekundi ning Thomast ühe minuti ja 35 sekundiga. Seni kolmas olnud Kruisjwijk langes neljandaks, kaotust Alaphilippe'le on 1.47.

Kangert hoiab 18. etapi järel 29. kohta üldarvestuses, Taaramäe 59. positsiooni, kaotust on eestlastel vastavalt 56.46 ja 1:43.20.

Homme sõidetakse 19. etapp, millel pikkuseks 126,5 km.