Kohe sõidu esimesel veerandil, kuhu jäi mitu raskemat tõusu, moodustus ette 10-meheline põgenike grupp. Eesti koondislasi sees polnud ja sellest oli tuline kahju, sest üheksa jooksikut pidasid vastu finišini. Peagrupp küll üritas vahet kinni saada ja jõudis väga lähedale, kuid 10 sekundit jäi ikkagi vahet.

Peagrupi esimese mehena ületas finišijoone Aksel Nõmmela, kes sai etapil 10. koha. Jooksikutest võidutses hollandlane Twan Brusselman (Cyclingteam Jo Piels). Ekke-Kaur Vosman sai peagrupis lõpetades 48. ja Karl Arnold Vendelin 57. koha. Peeter Pung ja Silver Mäoma kaotasid mõlemad 14.28.

Üldarvestuses on eestlastest kõrgeimal, 19. positsioonil Vosman, kes 3. etapil võitis ka ühe vahefiniši. Noorratturitest on ta kaheksas. Vosmani kaotus liidrile, hispaanlasele Alvaro Cuadros´ele (AWT-Greenway) on 46 sekundit. Nõmmela on kokkuvõttes 58. kohal (+5.07). Jätkajaid on 119, Eesti koondis püsib täisrivistuses ehk endiselt ollakse väljas viie mehega.