Aksel Nõmmela lõpetas Prantsusmaal 15. kohal


Aksel Nõmmela
Aksel NõmmelaFoto: Eesti Jalgratturite Liit

Eesti maanteeratturite U23 koondis jätkab võistlemist Prantsusmaal 2.2 kategooria velotuuril Tour du Loir et Cher E Provo. Kolmanda etapi lõpetas eestlastest kõrgeimal kohal Aksel Nõmmela ( BEAT Cycling Club), kes sai 15. koha.

Nõmmela sõnul oli tänane rada väga tehniline ja lõpp keskmisest raskem (koos kahe kruusatõusuga). "Kahjuks ei jaksanud ma esimese seitsme mehega kaasa minna, vorm ei ole hetkel nii hea. Olin vahetult enne tuuri haige ja lisaks sellele kukkusin esimesel etapil oma vasaku külje täiesti lõhki. Sellest hoolimata oli teada, et tänane lõpp võib mulle sobida ja koondise mehed tegid endast kõik, et ma saaksin viimase 10 km tehnilisele osale ees peale. See poistel ka õnnestus," võttis Nõmmela tänase sõidu kokku.

Koondise peatreener Rene Mandri lisas omalt poolt: "Kahjuks tabas ka sarnaselt möödunud päevadele koondist ebaõnn. Karl-Arnold Vendelinil läks lõpuringidel esikumm katki ja Karl Patrick Laugule vajus üks konkurent nii õnnetult sisse, et lõhkus esimese käiguvahetaja ära, mis sundis saarlase sõitma lõpuni väikesel hammasrattal."

"Nõmmela on hetkel tuuri kokkuvõttes 11. kohal. Vahed teistega on suhteliselt väikesed ja koondise poisid annavad järgmistel päevadel kindlasti endast kõik, et Nõmmela kõrgemale positsioonile aidata.Täna võideti näiteks Eesti poiste vedamisel vahefiniš peagrupist (kaks meest oli eest ära) ja sellega teeniti Nõmmelale üks preemiasekund. Eesmärgiks on sõita kokkuvõttes vähemalt esimese kümne sekka ja jõuda mõnel etapil poodiumile," tutvustas Mandri koondise eesmärke.

Velotuur lõpeb pühapäeval.