"Aadrilaskmise" käigus vahele võetud tipprattur sai pika võistluskeelu


"Aadrilaskmise" käigus vahele võetud tipprattur sai pika võistluskeelu
Kristijan Durasek (paremalt teine).Foto: AFP/SCANPIX

Maikuus operatsiooni "Aadrilaskmine" käigus dopingu tarvitamisega vahele jäänud Horvaatia jalgratturile Kristijan Durasekile määrati nelja aasta pikkune võistluskeeld.

UAE Team Emiratesi 32-aastane rattur sai mais ühes sloveenide Kristijan Koreni ja Borut Božici ning itaallase Alessandro Petacchiga esialgse Rahvusvaheliselt jalgrattaliidult (UCI) esialgse keelu, kuid kolmapäeval kinnitas katuseorganisatsioon, et Durasekile määratakse nelja-aastane võistluskeeld, kirjutas ERR-i spordiportaal.

"Dopinguvastaste reeglite rikkumise eest vahemikus 2016 kuni 2019 on Kristijan Durasekile määratud nelja-aastane võistluskeeld. Otsus tugineb Austria õiguskaitseorganitel saadud infole," seisis UCI avalduses.

Durasek oli viimane mais paljastatud ratturitest, kes sai karistuse. "Aadrilaskmise" käigus võeti vahele ka Eesti suusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, hiljem tunnistas veredopingu tarvitamist ka Algo Kärp. Kolmik on saanud ajutise võistluskeelu, ametlikku karistust neile kohaldatud pole.