Ründetäht keeldus vahetusest mängu minemast ja saadeti MM-ilt koju

 (16)
Horvaatia ründaja Nikola Kalinic.
Horvaatia ründaja Nikola Kalinic.Foto: ANTONIO BRONIC, Reuters/Scanpix

Horvaatia jalgpallikoondise ründetäht Nikola Kalinic saadeti juba MM-ilt koju. AC Milani ründaja Kalinic peab finaalturniiri edaspidi telekast vaatama, kuna ta keeldus vahetusest mängu minemast.

Vahejuhtum leidis aset kohtumises Nigeeriaga. Kalinici koju saatmise järel on Horvaatia ainus tipuründaja sel MM-il nüüd Mario Mandžukic.

Kalinic olevat esialgu rääkinud midagi vigastusest, kuid Horvaatia peatreener Zlatko Dalic otsustas, et sellist meest ei ole tal tiimi vaja. Horvaatia meedia teadete kohaselt keeldus Kalinic lihtsalt peatreeneri käskude täitmisest. Horvaatia meedia teatel oli Kalinic solvunud, et teda algkoosseisu ei pandud ja seetõttu ei soostunud ta ka vahetusest sekkuma.

Kuna Kalinic ei soostunud mängu minema, siis pidi Dalic kohtumises Nigeeria vastu saatma Mandžukici asemel väljakule ääreründaja Marko Pjaca.

Dalici sõnul keeldus Kalinic vahetusest sekkuma ka maavõistlusmängus Brasiilia vastu. Lisaks loobus ta ka pühapäevasest treeningust.

“Olen olukorraga leppinud. Vajan mehi, kes on valmis mängima. Seetõttu tegin ka otsuse,“ rääkis Dalic pressikonverentsil tagamaadest, miks Kalinic koju saadeti.

Futboliit (talgpall)