Esimene poolaeg möödus mõlemapoolsete võimalustega. Jaapan alustas mängu paremini, aga Belgia sai mängu käigus end järjest paremini käima. Belgia koondis sai pidevalt palli jaapanlaste kasti toimetatud, aga pausile mindi siiski 0:0 viigiseisul.

Teisel poolajal aga hakkas juhtuma! 48. minutil viis Genki Haraguchi jaapanlased kiirrünnakust 1:0 juhtima. Kõigest neli minutit hiljem duubeldas Takashi Inui ilusa kauglöögiga eduseisu.

Muutuse tõi mängu Belgia koondise peatreeneri Roberto Martineze vahetused. Dries Mertensi ja Yannick Carrasco asemel tulid platsile Nacer Chadli ning Marouane Fellaini.

70. minutil algas Belgia tagasitulek, kui Jan Verthongen suunas peaga kõrge palli täpselt lati alla. 4 minutit hiljem lõi vahetusmees Marouane Fellaini peaga seisuks 2:2.

Kui juba tundus, et mäng läheb lisaajale, siis mängu viimasel minutil alustas Belgia kiirrünnakuga, mis lõppes teise vahetusmehe Nacer Chadli väravaga.

Belgia kohtub veerandfinaalis Brasiiliaga, kes alistas Mehhiko 2:0.

Belgia võitis oma alagrupi täiseduga. Esimeses kohtumises alistati Dries Mertensi värava ning Romelu Lukaku kahe tabamuse toel Panama 3:0. Teises voorus Belgia väravatesadu jätkus. Tuneesia koondist võideti 5:2. Heas hoos Lukaku skooris sealgi kahel korral ning on nelja väravaga Harry Kane’i järel koos Cristiano Ronaldoga väravalööjate edetabelis teisel kohal. Belglased ei saanud mängu pidada siiski perfektseks, kuna Tuneesia kaks väravat näitasid, et Belgia kaitse pole eksimatu.

Alagrupi viimases voorus mindi vastamisi Inglismaaga. Kuna mõlemad koondised olid juba edasipääsu kindlustanud, andsid peatreenerid võimaluse mängida paljudel vahetusmeestel. Üsna sündmustevaese mängu võitis Belgia Adnan Janusaj iluvärava abil 1:0.

Belgia täht Romelu Lukaku pidi alagrupi viimase mängu kerge hüppeliigese vigastuse tõttu vahele jätma, aga kohtumiseks Jaapaniga saadi mees mängukorda.

Jaapan sai alagrupist edasi kõige napimal võimalikul viisil. Esimeses voorus võideti peaaegu kogu mängu kümnekesi mänginud Kolumbia koondist 2:1. Teises kohtumises tegi Jaapan võitlusliku 2:2 viigi Senegaliga, kusjuures suutis Jaapan kahel korral kaotusseisust välja tulla.

Kolmandas kohtumises kaotas Jaapan 0:1 Poolale. Pärast kolme vooru oli seis selline, kus nii Jaapanil kui Senegalil oli neli punkti ja väravatevahe 4:4 ning omavaheline kohtumine lõppes viigiseisul. Jaapan sai edasi, sest nad olid kolme mänguga teeninud kollaseid kaarte kahe võrra vähem.

Viimati kohtusid Belgia ja Jaapan eelmise aasta sügisel sõprusmängus, kui Belgia võitis mängu 1:0.

Selle paari võitja kohtub veerandfinaalis kas Brasiilia või Mehhikoga.
Kohtumine Rostovi staadionil algab kell 21.00. Delfi Sport toob kõik tähtsamad sündmused lugejateni otseblogis.