Kohtumist alustas teravamalt Mehhiko koondis. Mehhiklased leidsid mitmel korral pikkade diagonaalsöötudega kaaslased üles ning kastis tekitati mitmeid ohtlikke olukordi, kuid värav jäi löömata.

Mängu arenedes muutus Brasiilia järjest ohtlikumaks. Esimese poolaja lõppu kontrollis juba Brasiilia, kuid sarnaselt mehhiklastele jäi puudu teravusest viimasel kolmandikul ning poolaeg lõppes seisul 0:0.

Teine poolaeg jätkus brasiillaste survega. 51. minutil jõudis Willian osavalt kasti ning saatis madala söödu värava keskele, kust Neymar sai palli tühja võrku lükata. Mehhiko peatreener proovis tuua mängu muutust. 60. minutiks olid kõik vahetused tehtud, kuid uued mehed mängu vajalikku teravust tuua ei suutnud.

Küll aga tasusid ära brasiillaste vahetused. 86. minutil mängu tulnud Firmino sai kõigest kolm minutit hiljem värava ees vabalt löögile, kuna jõudis esimesena Ochoa poolt tõrjutud pallini ja vormistas lõppseisuks 2:0.

Brasiilia vastane veerandfinaalis selgub täna õhtul, kui omavahel kohtuvad Belgia ja Jaapan.

Brasiilia jaoks algas MM suhteliselt tagasihoidlikult. Nimelt ei suudetud esimeses voorus Šveitsi vastu enamat 1:1 viigist. FC Barcelonas mängiv Philippe Coutinho imevärav viis küll brasiillased ette, kuid teise poolaja alguses lasti šveitslastel viigistada ning ülejäänud mängu pidas Šveitsi kaitse kindlalt.

Alagrupi teises ringis mängis Brasiilia Costa Ricaga. Kuigi Brasiilia võitis 2:0, ei tulnud midagi lihtsalt. Alles lisaminutite väravad Philippe Coutinho ja Neymari poolt kindlustasid Lõuna-Ameerika riigile võidu. Alagrupi võit kindlustati viimases voorus, kui Serbia koondis alistati 2:0.

Kahes eelnevas mängus värava löönud Coutinho andis seal esimesele väravale resultatiivse söödu. Just Coutinhot võibki pidada senise turniiri jooksul Brasiilia koondise liidriks. 26-aastane poolkaitsja on näidanud igas kohtumises, et brassid saavad tema peale loota.

Mehhiko alustas turniiri võimsalt. Esimeses mängus alistati väga veenva esitusega valitsev maailmameister Saksamaa 1:0 Hirving Lozano väravast ning sellega näidati kõigile, et Mehhiko ei tasu alahinnata.

Teises voorus jätkas Mehhiko head hoogu ja Lõuna-Korea koondise vastu mängiti taktikaliselt väga hästi. Tasuks oli 2:1 võit. Koondise tipuründaja Javier Hernandez lõi Lõuna-Korea vastu oma koondisekarjääri 50. värava. Ehkki kahest mängust oli mehhiklastel 6 punkti, polnud edasipääs veel kindel. Viimases voorus kaotati kuivalt Rootsile 0:3, kuid sakslaste häbistav 0:2 kaotus Lõuna-Koreale tähendas, et Mehhiko saab Rootsi järel teisena alagrupist edasi.

Soosikuks peetakse selles kaheksandikfinaalis Brasiiliat, kes kaotas viimati Mehhikole 2012. aastal, aga mehhiklased on tõestanud, et hingestatult mängides võivad nad võita kõiki.

Kohtumine Samara Arenal algab kell 17.00. Delfi Sport toob kõik tähtsamad sündmused lugejateni otseblogis.