Meistrite liiga päevik: Klavan on lähedal oma rekordi kordamisele ja ületamisele

 (3)
Ragnar Klavan (esiplaanil).
Ragnar Klavan (esiplaanil).Foto: PAUL ELLIS, AFP

Jalgpalli Meistrite liiga põhiturniiril on kätte jõudnud päev, kus on reaalne võimalus, et väljakule saab eestlasest mängumees. Viimati ja seni ainsat korda mängis Eesti jalgpallur Euroopa kõige tugevamas klubisarjas hooajal 2009/10, kui nii kaugele jõudis Ragnar Klavan. Nüüd on taas mänguvõimalus Klavanil.

FC Liverpooli ridadesse kuuluv Eesti koondise kapten on meeskonna senises kolmes alagrupimängus jäänud pingile, kuid kolmapäevases kodumängus Maribori vastu on tal suurepärane võimalus väljakule pääseda.

Nädalavahetuses Premier League'is Huddersfield Towni vastu hea esituse teinud Klavanit võib väljakule pääsevate meeste sekka pakkuda, kuna vastava vihje tegi ka klubi peatreener Jürgen Klopp. Klopp sõnas, et keskkaitsja Dejan Lovren on endiselt traumaga hädas ja tema osalemine on kahtluse all. Lovreni puudumisel peaks algkoosseisu pääsema just Klavan.

Seotud lood:

Kui vaadata ajalukku, siis seni ei ole ükski eestlane pääsenud Meistrite liiga alagrupiturniiri kohtumisel algkoosseisu. Seni ainsana mänguaega saanud Klavan sai hooajal 2009/10 AZ Alkmaari ridades Liege Standardi vastu 8 minutit mänguaega ja seda matši viimastel minutitel.

Vahepealsetel aastatel on Klavan saanud ohtralt mänguaega Euroopa liigas ning seda nii Alkmaari kui ka FC Augsburgi ridades. Nüüd on tal taas suurepärane võimalus mängida Meistrite liigas ja sedakorda FC Liverpooli ridades.

Liverpooli ja Maribori duellis on seekord võõrustajaks Inglismaa klubi. Samade meeskondade esimeses omavahelises heitluses teenis Liverpool võõrsil 7:0 võidu.

Meistrite liiga kõiki kolmapäevaseid matše on võimalik vaadat LIVE @Viaplay.

Futboliit (talgpall)