Meistrite liiga päevik: Klavan kordas Eesti rekordit 34 korda, uus tippmark juba silme ees

 (18)
Ragnar Klavan.
Ragnar Klavan.Foto: Matthew Childs, Reuters/Scanpix

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan on sel hoojal teinud Meistrite liigas Eesti vutiajalugu. Temast sai esimene Eesti jalgpallur, kes kuulunud Meistrite liiga alagrupiturniiril algkoosseisu ja teinud kaasa terve kohtumise. Lõpuks tegi Klavan kaasa kolm täismängu ehk protokolli läks kirja 270 mänguminutit.

Enne käimasolevat hooaega oli eestlastel jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniiril kirjas 8 mänguminutit. Need kuulusid samuti Klavanile, kes sai vahetusest väljakule hooajal 2009/10, kui ta esindas AZ Alkmaari. Seega on Klavan käimasoleval hooajal saanud Meistrite liigas mänguaega 34 nii palju kui hooajal 2009/10.

Kuna Liverpool jõudis Meistrite liigas kaheksandikfinaali, siis on Klavanil võimalus nüüd tõusta esimeseks Eesti jalgpalluriks, kes saanud mänguaega Euroopa kõige tugevama klubisarja play-off'is.

Meistrite liiga kaheksandikfinaalidega tehakse algust tuleva aasta 13. veebruaril. Liverpool saab oma vastase teada 11. detsembril. Võimalikeks oponentideks on Basel, Müncheni Bayern, Torino Juventus, Donetski Šahtar, FC Porto ning Madridi Real.

Futboliit (talgpall)