MEISTRITE LIIGA PÄEVIK | Debüüdi teeb rekordimehest peatreener, kes on Ronaldost ja Messist noorem


Julian Nagelsmann asus Hoffenheimi juhendama kõigest 28-aastaselt. Tegemist on Bundesliga rekordiga. Nüüd püstitab ta 31-aastasena Meistrite liiga rekordi.
Julian Nagelsmann asus Hoffenheimi juhendama kõigest 28-aastaselt. Tegemist on Bundesliga rekordiga. Nüüd püstitab ta 31-aastasena Meistrite liiga rekordi.Foto: Michael Dalder, Reuters/Scanpix

Peatreeneri ametit on ikka peetud kogenud meeste pärusmaaks. Samas on viimased aastad toonud jalgpallimaailmas pilti ka juhendaja kohta väga noori mehi. Üheks selliseks on 31-aastane Hoffenheimi loots Julian Nagelsmann.

31-aastane sakslane juhendab Meistrite liiga alagrupiturniiri avavoorus Hoffenheimi võõrsil Donetski Šahtari vastu ja selle matšiga saab temast läbi aegade kõige noorem peatreener Euroopa kõige tugevamas klubisarjas.

Nagelsmanni peetakse juba praegu üheks Euroopa kõige lootustandavamaks peatreeneriks. Praeguseks on tema kontol juhendajana kaks ja pool aastat Bundesliga tiimis. Järgmiseks hooajaks teeb ta sammu edasi ning asub suure rahapatakaga lehvitava RB Leipzigi peatreeneriks.

Noore peatreeneri vanus mõjub aga veelgi hämmastavamalt, kui vaadata, et mitmed tippmehed on temast tunduvalt vanemad. Nii pani Bleacher Report kokku sümboolse koosseisu Meistrite liigas pallivatest meestest, kes on Nagelsmannist vanemad. Sakslasest kauem on teiste seas siin ilmas elanud ka jalgpallimaailma kaks praegust suurimat staari Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi.

Seotud lood:

Sümboolses koosseisus haarab väravasuul koha sakslane Manuel Neuer (Müncheni Bayern).

Kaitseliini moodustavad brasiillane Dani Alves (PSG), uruguailane Diego Godin (Madridi Atletico), hispaanlane Sergio Ramos (Madridi Real) ja brasiillane Felipe Luis (Madridi Atletico).

Poolkaitsjate ja ründajaten mahtusid koosseisu horvaat Luka Modric (Madridi Real), hispaanlane David Silva (Manchester City), hollandlane Arjen Robben (Müncheni Bayern), uruguailane Luis Suarez (FC Barcelona), argentiinlane Lionel Messi (FC Barcelona) ja portugallane Cristiano Ronaldo (Torino Juventus).

Futboliit (talgpall)