MEISTRITE LIIGA PÄEVIK | Barcelona kordas mullust fiaskot, Liverpool tegi aga uuesti Istanbuli-imet

(2)
Mohamed Salahi särgi pealt saab lugeda, et kunagi ei tohi alla anda.
Mohamed Salahi särgi pealt saab lugeda, et kunagi ei tohi alla anda.Foto: PETER POWELL, EPA/Scanpix

FC Barcelona suutis jalgpalli Meistrite liigas teist hooaega järjest konkurentsist langeda olukorras, kus nad olid seeria avamängu kolme väravaga võitnud.

Eelmise hooaja veerandfinaalis tundus Barcelona ja AS Roma heitluses kõik tehtud olevat, kui katalaanid teenisid koduväljakul 4:1 võidu. Itaallased aga nii ei arvanud ning kütsid koduväljakul Barcelonale 3:0 sauna ja sammusid hoopis ise poolfinaali.

Tänavuse hooaja poolfinaalis võitis Barcelona koduväljakul avamängus Liverpooli 3:0 ning kõik uskusid, et Lionel Messi & Co on eelmise hooaja vigadest õppinud, kuid võta näpust. Taaskord tuldi korduskohtumist liialt enesekindlalt mängima ja lõigati sellega näppu. Liverpool võitis kordusmängu 4:0 ja pääses igati teenitult finaali.

Kui Barcelona kordas mullust fiaskot, siis Liverpooli poolehoidjad rõõmustavad, et nemad kordasid 2005. aasta Istanbuli-imet. Mäletatavasti krooniti Liverpool toona Istanbulis Meistrite liiga võitjaks. Ka toona tuli Inglismaa klubi välja suurest kaotusseisust.

2005. aasta esikohamängus asus AC Milan poolajaks Liverpooli vastu 3:0 juhtima, kuid inglased viigistasid 3:3 ja võitsid lõpuks penaltitega 3:2.

Ehk Liverpool suutis taaskord kolmeväravalise kaotusseisu enda kasuks pöörata.