Väravatesadu: Arsenal ja Bayern Meistrite liiga veerandfinaali

 (90)
Arjen Robben, Müncheni Bayern, jalgpall
AP/Scanpix

Kahenädalase pausi järel peeti Euroopa jalgpalliväljakutel taas Meistrite liiga kohtumisi ja esimesena selgusid veerandfinalistid paarides Londoni Arsenal - FC Porto ning Fiorentina - Müncheni Bayern.

Arsenal juhtis avapoolaja järel kaheksandikfinaali korduskohtumist Nicklas Bendtneri väravatest 2:0. Sarnane lõppskoor tähendanuks Arsenalile juba edasipääsu, kuid FC Portol piisanuks lüüa vaid üks värav, mis tähendanuks lisaaega. Avamängu võitis Portugali klubi 2:1.

Teisel poolaja keskel otsustati aga edasipääseja lõplikult kui Arsenali mängijad lisasid veel kaks väravat. Skooritegijateks Samir Nasri ning Eboue, vastavalt 63. ja 66. minutil. Viimase naela lõi Porto kirstu taaskord Bendtner, tehes esimesel lisaminutil penaltist lõppseisuks 5:0.

--------------------------------

Hoopis dramaatilisema heitluse pidasid maha Fiorentina ja Bayern.

Fiorentina juhtis poolajaks 1:0 ning selline seis itaallasi ka rahuldanuks. Avamäng kaotati 1:2, kuid võõrsil löödud värav andnuks eelise Fiorentinale. Värava lõi 28. minutil Juan Vargas.

Teisel poolajal sattusid aga mõlemad meeskonnad väravahoogu ja 12 minutilisel perioodil löödi kokku neli tabamust. Kahele Stevan Jovetici tabamusele (54. ja 64. minut) vastasid Bayerni poolelt Mark van Bommel (60. minut) ning Arjen Robben (65. minut).

Fiorentina 3:2 võit tähendas kokkuvõttes siiski hävingut, sest Bayern pääses edasi tänu võõrsil löödud enamväravale.

Futboliit (talgpall)