UUS VIDEO | Tottenhami poolfinaali viinud värav sündis ikkagi tänu käele. VAR-i vaadanud kohtunikule seda videot aga ei näidatud

 (41)
Fernando Llorente vravat tähistamas.
Fernando Llorente vravat tähistamas.Foto: Matt Wilkinson, via www.imago-images.de, imago images / Focus Images/Scanpix

Manchester City ja Tottenhami jalgpalli Meistrite liiga veerandfinaal küttis palju kirgi. Lõpuks vaadati kahe värava puhul VAR-i ning mõlemal juhul sai eelise Tottenham. Nüüd on aga ringlema läinud uus video Tottenhami viimasest väravast, mis nad poolfinaali viis.

Tottenhami otsustava värava lõi 73. minutil Hispaania ründaja Fernando Llorente. Antud tabamus tegi seeria üldseisuks 4:4 ning Tottenham sai eelise tänu võõrsil löödud väravate reeglile.

Kohtunik Cüneyt Cakir käis olukorda videost vaatamas ning leidis, et kõik oli määrustepärane ja värav jäi jõusse. Esialgu kahtlustati käega mängu, kuid video seda ei tõestanud. Nüüd on välja ilmunud aga uus video. Nagu selgub, siis seda videot Cakir otsuse tegemisel ei näinudki. Nüüd avalikkuse ette jõudnud video näitab olukorda uue nurga alt ja sealt on selgelt näha, et pall käib enne väravasse lendamist vastu Llorente kätt.

Seega ei saa olukorras süüdistada peakohtunikku, kellele antud videot ei näidatud. Vastutus langeb inimestele, kes lõikasid olukorrast video kokku ja näitasid seda Cakirile.

„Kui pall käib enne väravasse minekut vastu kätt, siis värav ei loe. Seejuures ei ole oluline, kas kontakt oli tahtlik või tahtmatu,“ kirjeldas olukorda inglasest jalgpallikohtunik Mark Clattenberg.

Futboliit (talgpall)