Uurimus: Liverpooli ja Madridi Atletico Meistrite liiga kohtumine põhjustas 41 koroonasurma

 (13)
Liverpool vs Madridi Atletico.
Liverpool vs Madridi Atletico.Foto: JAVIER SORIANO, AFP/Scanpix

Liverpooli ja Madridi Atletico Meistrite liiga kohtumine on eelnevalt kriitikat saanud ning nüüd on valmis saanud uurimus, mis tõdeb, et selle jalgpallikohtumise tõttu suri 41 inimest koroonaviirusesse.

Liverpool võõrustas Atleticot 11. märtsil ning tribüünidel oli koguni 52 267 pealtvaatajat ning nende seas hakkas viirus hoogsalt levima. Hispaaniast oli Inglismaale reisinud ka 3000 Atletico fänni.

Sunday Times kirjutab, et Suurbritannia Terviseamet on praeguseks andmeid analüüsinud ning nende hinnangul oli selle kohtumise tõttu 41 koroonasurma rohkem. Surmajuhtumid leidsid aset 25 kuni 35 päeva pärast mängu.

Oxfordi Ülikooli uurimuse teatel oli mängu toimumise ajal Hispaanias tõenäoliselt 640 000 koroonapositiivset ning Suurbritannias 100 000.

„See oli viga, et 3000 Atletico fänni reisis Liverpooli. Arvan, et juba toona oleksime pidanud olema ettevaatlikumad,“ teatas Hispaania raadiojaama Onda Cero vahendusel Madridi linnapea Jose Luis Martinez-Almedia.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)