UEFA kavandab Meistrite ja Euroopa liiga kõrvale veel ühte klubisarja

 (1)
UEFA karikate ringreis
UEFA karikad TallinnasFoto: Oliver Tsupsman

Euroopa jalgpalliliit UEFA kinnitas, et tahab 2021. aastast käivitada Meistrite ja Euroopa liigale lisaks veel kolmanda klubisarja.

Eile kogunes Monacos enne Meistrite liiga alagruppide loosimist Professionaalse Jalgpalli Strateegia Nõukogu, kus muude teemade kõrval just uue võistlussarja loomine jutuks tuli. Kohe pärast nõupidamist jõudsid sahinad esimesena Saksa tabloidlehe Bild kõrvu ning õhtuks oli ka UEFA pressile ametliku avalduse laiali saatnud.

"UEFA vaatab oma võistluste formaate pidevalt üle ning otsib selles küsimuses vaheldust. Arutame erinevaid ideid koos Klubivõistluste Komiteega, enne kui potentsiaalsete muutuste osas mingeid otsuseid teeme," seisis pressiteates.

Bildi teatel oli kõigepealt laual Euroopa liiga laienemise ettepanek. Plaan oli tõsta selles osalevate klubide arvu 64-le, et rohkem väiksemate riikide klubisid saaks suurest jalgpallist osa, kuid selle asemel otsustati luua midagi täiesti uut. Euroopa liiga kvaliteedi tõstmiseks vähendatakse Bildi andmetel alagrupiturniiril osalejate arvu hoopis 48-lt 32-le.

Futboliit (talgpall)