OTSEBLOGI | Milline draama! PSG tuli viimaste minutitega kaotusseisust välja ning murdis Atalanta südame

(36)
PSG tuli viimaste minutitega kaotusseisust välja.
PSG tuli viimaste minutitega kaotusseisust välja.Foto: RAFAEL MARCHANTE, AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liiga esimene veerandfinaal pakkus hulgaliselt põnevust. Lissabonis peetud kohtumises läksid vastamisi PSG ning Bergamo Atalanta. Lõpuks väljus matšist võitjana PSG, tabloole jäid särama nende võidunumbrid 2:1.

Pikas võistlusmängude näljas olnud PSG ei saanud korralikult minema ning nende superstaar Neymar luhtas avapoolajal mitmeid häid võimalusi. Kohtumist asuski juhtima Atalanta, kellel ridades keerutas 27. minutil palli ilusasti ristnurka 25-aastane horvaat Mario Pašalic.

Atalanta oligi võidu poole tüürimas ning täitumas oli kohtumise normaalaeg. Seejärel vajus nende jaoks aga kõik kokku. Esmalt andis vasakult äärelt terava palli värava alla Neymar ning sealt lükkas mänguvahendi võrku tema kaasmaalane Marquinhos.

Kui PSG esimese värava ehitas Neymar, siis teisele tegi eeltöö teine superstaar Kylian Mbappe. Matši eel vigastusega hädas olnud Mbappe sekkus alles teisel poolajal vahetusest, kuid sellest piisas. Kolmandal üleminutil lükkas ta vasakult servalt palli karistusalasse, kust selle toimetas väravasse teine vahetusmees Eric Maxim Choupo-Moting. 2:1 võit PSG-le.

Poolfinaalis läheb PSG nüüd vastamis Madridi Atletico ja RB Leipzigi vahelise duelli võitjaga. Atletico ja Leipzig tulevad väljakule juba neljapäeva õhtul. Esimene poolfinaal peetakse järgmise nädala teisipäeval.

Meistrite liiga | PSG vs Atalanta
Mäng on läbi! PSG on poolfinaalis!
Murielil tekib veel võimalus, kuid Atalanta ründaja keerutab üle.
Atalanta mehed on täiesti murtud.
Justkui eelmise värava koopia. Nüüd annab vasakult äärelt palli trahvikasti Mbappe. Realiseerib Choupo-Moting.
JA PSG LÖÖB ÜHE VEEL!
Kohtunik annab 5 lisaminutit!
Neymar annab palli värava alla ning Marquinhos lükkab võrku. Seis 1:1!
PSG viigistab 90. minutil!
Palominole 85. minutil kollane kaart. Kuues kollane Atalanta mängijatele.
PSG justkui üritab ja tahab, kuid viimasest teravusest jääb ikka puudu.
Nüüd on mõlemad meeskonnad kõik viis vahetust ära teinud.
Atalanta teeb 82. minutil kaks vahetust. Puhkama Zapata ja Gosens. Mängu Castagne ja Da Riva.
PSG vahetab 79. minutil veel. Icardi pingile, Choupo-Moting mängu.
PSG peab ikka väravavahti vahetama. Sergio Rico tuleb 79. minutil mängu, jalga vigastanud Navas läheb pingile.
Neymar saab lõpuks löögi ka raami, kuid Sportiello on tasemel.
Paredes saab omakorda kollase kaardi. Kokku on see selle kohtumise kaheksas hoiatuskaart.
Mbappe pääseb 74. minutil kiire jooksuga läbi. Sportiello on esimeses postis kohal ja tõrjub.
Navas ei taha väljakult ära tulla. Navas jääbki väljakule ning kindad kätte pannud varuväravavaht Sergio Rico istub pingile tagasi.
PSG teeb samal ajal 72. minutil veel kaks vahetust. Mängu tulevad Draxler ja Paredes. Puhkama Gueye ja Herrera.
PSG väravavahil Keylor Navasel on midagi juhtunud. PSG peab vahetama väravavahti
Atalanta võtab värava löönud Pašalici puhkama, mängu tuleb kolumbialane Luis Muriel.
Atalanta poolel võtab kollase kaardi ka Toloi. Protokoll kisub ikka väga kollaseks juba.
PSG on saamas mängu rohkem oma kontrolli alla. Surve on kasvanud päris korralikuks.
Atalanta poolel tuleb puhkama ka Djimsiti, mängu tuleb tema asemel Palomino.
Vahetab ka PSG. Mängu tuleb tiimi suurim staar Kylian Mbappe, puhkama läheb Sarabia.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1293643684874002432?cxt=HHwWgIC97fmE-fMjAAAA
59. minutil algab vahetuste trall. Atalanta võtab välja keskväljaliidri Papu Gomeze, kes kergelt lonkab. Mängu tuleb ukrainlane Ruslan Malinovski.
Nüüd võtab PSG poolel kollase kaardi Ander Herrera. Mängitud 57 minutit.
PSG poolel jääb üritamine liialt Neymari õlgadele. Seni ei ole Neymaril aga eriti hea õhtu olnud.
Juan Bernat võtab nüüd kollase kaardi. See on PSG-le esimene. Mängutempot tõmmatakse niimoodi ikka alla.
Zupata võtab 52. minutil kollase kaardi. Atalanta meestele on see juba neljas. Atalanta mehed on natuke liigselt rapsima hakanud.
Nüüd võtab kollase kaardi de Roon. Taaskord hakitakse Neymari. Nüüd on kollane kaart kolmel Atalanta mängijal.
Teist poolaega alustab taas hoogsamalt Atalanta. Järjepanu kaks nurgalööki.
Teine poolaeg on alanud!
PSG on ikka roostes ja seda eriti ründefaasis. Viimaste kuude jooksul on PSG pidanud ainult kaks ametlikku kohtumist ning nendes löödi kokku ainult üks värav. Prantsusmaa liiga enneagne lõpetamine on klubile ikka mõju avaldanud. Lisaks tuntakse kindlasti puudust ka pingil istuvast Kylian Mbappest. Tõenäoliselt kahetsetakse praegu ka seda, et Edinson Cavaniga ei pikendatud lepingut.
Esimene poolaeg läbi!
Freuler võtab ka kollase kaardi. Seega on kollane kaart kahel Atalanta mängijal.
Tänase kohtumise senise ainsa värava löönud Pašalic on sel hooajal saanud kirja 12 tabamust ja 7 resultatiivset söötu.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1293632851011874816?cxt=HHwWgMC1pauO9PMjAAAA
Hateboer annab lohaka söödu ning Neymar pääseb läbi. Brasiillase sihik on ikka täiesti paigast ära ja pall lendab suure kaarega tribüünidele.
Pablo Sarabia annab 41. minutil vasakust servast terava palli Atalanta värava alla. Icardi pallini ei jõua.
Djimsiti teeb 37. minutil Icardi vastu vea ning teenib kohtumise esimese kollase kaardi.
Neymar kõmmutab 35. minutil otse karistuslöögist peale. Atalanta puurilukul Sportiellol probleeme ei teki.
Tundub, et Neymaril hakkab närv vaikselt mustaks minema...
25-aastane horvaat Mario Pašalic saab trahvikastis palli ning keerutab selle ilusasti vasakusse ülemisse nurka. Tabamus läheb kirja 27. minuti väravana.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1293630574855426048?cxt=HHwWgMC8zeyJ8_MjAAAA
Neymar üritab kohe vastu teha. Brasiillane on täna ohtlik, kuid viimane viimistus on seni veel puudu jäänud.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1293627698724646924?cxt=HHwWmMC14bfi8fMjAAAA
1:0 Atalantale!
Neymar tuleb 19. minutil kiire jooksuga mööda vasakut äärt üles. Neymar lükkab palli värava ette, kuid Icardi on kaugel. Neymari sooritus oli ebaõnnestumine nii löögi kui ka söödu seisukohast. Rakse on öelda kumba brasiillane teha soovis.
Atalanta on Meistrite liiga debütandina jõudnud veerandfinaali. Viimati suutis sarnase trikiga hakkama saada Leicester City.     https://twitter.com/OptaJoe/status/1293602180780498944?cxt=HHwWgIC9oYyV5vMjAAAA
14 minutit mängitud. Atalanta on viimastel minutitel peale saanud üsna hea surve.
Taas üliohtlik olukord PSG värava all, kuid sel korral vilistatakse PSG õnneks suluseis.
Atalanta paremäär Hateboer saab 11. minutil ohtlikult peaga löögile. Navas on mees omal kohal ning tõrjub.
Atalanta proovib rohkem palliga tegutseda ja oma võimalusi otsida. Mängitud üheksa minutit.
Neymaril juba 3. minutil suurepärane võimalus. Neymar lükkab umbes 12 meetri pealt heast kohast väravast mööda!
Kohtumine on alanud!
Suurel ja tühjal staadionil on Meistrite liiga hümn mängitud ja kõik on kohtumiseks valmis.
PSG algkoosseis: Navas, Thiago Silva, Marquinhos, Juan Bernat, Kimpembe, Kehrer, Ander Herrera, Gueye, Pablo Sarabia, Neymar, Icardi.Atalanta algkoosseis: Sportiello, Rafael Toloi, Djimsiti, Hateboer, Caldara, Gosens, Gomez, de Roon, Freuler, Pašalic, Zapata.
Algkoosseisud on saabunud. PSG suurim staar Kylian Mbappe on oodatult pingil. Hiljuti vigastusest taastunud mängumees sekkub vajadusel ilmselt teisel poolajal vahetusest.             https://twitter.com/KMbappe/status/1293603870422302721
PSG on aastaid võistkonda kõvasti investeerinud, kuid soovitud tulemust ehk suurt saavutust Meistrite liigas ei ole veel tulnud. Kolmel eelmisel hooajal sai PSG teekond Meistrite liigas otsa kaheksandikfinaalis. Enne seda piirduti neljal korral veerandfinaaliga ehk faasiga, kus ollakse ka praegu.PSG on oma ajaloos seni suutnud poolfinaali murda ainult ühel korral. Nii kaugele jõuti hooajal 1994/95. toona jäädi poolfinaalis 0:3 alla Itaalia tiimile AC Milanile.                             https://twitter.com/OptaJoe/status/1293593132773314562?cxt=HHwWhMC0rbeG4vMjAAAA
Täna on kõikide pilgud Neymari peal. Kas brasiillane suudab lõpuks PSG poolfinaali viia?     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1293584728692535302?cxt=HHwWjMC1iaCd3vMjAAAA

Täna saab alguses palju kõneainet pakkunud finaalturniir, mida peetakse vastavalt koroonakriisi nõuetele erilises “mullis”.

Esimeses kohtumises lähevad vastamisi Itaalia Atalanta meeskond ja Prantsusmaa Paris Saint-Germain.Kui Seria A meestel on puudu nende vigastatud esiväravavaht Pierluigi Gollini ja Josip Ilicic, prantslastel suure küsimärgi all nende staarründaja Kylian Mbappe, kes sai mõned nädalad tagasi raske vigastuse. Viimastel andmetel peetakse teda mängukõlbulikuks, kuid iseasi, kui kasulik ta pärast sellist pausi on. Pariisi meeskonnast ei reisinud Portugali kaasa ka Marco Verrati. Angel di Maria seevastu ei saa veerandfinaalis kaartide tõttu mängida, edasi aga küll.

"Üksikus mängus võime ükskõik kellest jagu saada. Usume oma võimalustesse, muidu poleks olnud mõtet Lissaboni reisidagi," rääkis Atalanta poolkaitsja Remo Freuler.

Itaalia meeskonna peatreener Gian Piero Gasperini: "Oleme näidanud, et Euroopa jaoks võõras meeskond võib olla edukas, kui tahtest, motivatsioonist ja entusiasmist piisab. Inimestele meeldib see. Peame teatud väärtuseid esindama."

Meistrite liiga debütandid ammutavad ekstra motivatsiooni koduriiki tabanud koroonakriisist. “Me teame, mis ootused selle matši ümber keerlevad. Meie jaoks on see lisamotivatsioon, kui mõtleme, mis meie kodukohas toimus. Atalanta esindab oma linna parimal võimalik moel ja me tahame tuua naeratuse neile tagasi,” teatas Gasperini.

Statistikast:

- Atalanta ja PSG kohtuvad täna esimest korda ajaloos

- PSG pole iial võitnud Meistrite liiga mängu Itaalia klubi vastu (4 viiki ja 2 kaotust)

- PSG jõudis viimati Meistrite liiga nelja parima hulka hooajal 1994/1995

- Prantsusmaa gigandid on skoorinud järjest viimases 32 Meistrite liiga mängus, see on sarja ajaloo pikim seeria

- Itaalia meeskond on lasknud endale lüüa rohkem väravad kui ülejäänud hetke kaheksa Euroopa parimat satsi (16)

OlyBeti keskkonnas saab jälgida meeskondade koefitsente. Atalanta võidu korral on selleks kujunenud lausa 3,7, kuid PSG puhul on see samuti korralik 1,9. Viigi puhul on koefitsient 4.

Pall pannakse mängu kell 22:00. Jälgige sündmuste käiku Delfi blogis!