Meistrite liiga alagrupiloos: Barcelonal ei vedanud; Liverpool kohtub mulluse rivaaliga

 (19)
Meistrite liiga alagrupiloos: Barcelonal ei vedanud; Liverpool kohtub mulluse rivaaliga
Liverpool ja Napoli pakkusid eelmisel hooajal alagrupis põnevaid lahinguid.Foto: JON SUPER, Action Images via Reuters/Scanpix

Täna loositi Monacos toimunud piduliku ürituse käigus UEFA Meistrite liiga peatselt algava alagrupiturniiri gruppide koosseisud.

Esimesest kahest loosipotist tekkis päris mitu eelmise aasta korduslahingut: nii kuuluvad näiteks ühte gruppi Manchester City ja Donetski Šahtar ning Liverpool ja Napoli. Samuti on ühes grupis Juventus ja Madridi Atletico, kes eelmisel aastal madistasid kaheksandikfinaalis.

Tugevamatest alagruppidest tasub välja tuua näiteks F-alagrupi, kus edasipääsule on Barcelona, Dortmundi ja Interi näol kolm selget soosikut. Samuti võib kõvaks madinaks minna H-grupis. Väga ühtlane on aga näiteks G-grupp, kus kõigil tiimidel on korralikud šansid.

A-grupp: Pariisi Saint-Germain, Madridi Real, Club Brugge, Galatasaray.

B-grupp: Müncheni Bayern, Tottenham Hotspur, Pireuse Olympiakos, Crvena zvezda.

C-grupp: Manchester City, Donetski Šahtar, Zagrebi Dinamo, Atalanta.

D-grupp: Juventus, Madridi Atletico, Leverkuseni Bayer, Moskva Lokomotiv.

E-grupp: Liverpool, Napoli, RB Salzburg, Genk.

F-grupp: Barcelona, Dortmundi Borussia, Milano Inter, Praha Slavia.

G-grupp: Peterburi Zenit, Lissaboni Benfica, Lyon, RB Leipzig.

H-grupp: Chelsea, Amsterdami Ajax, Valencia, Lille.

Seotud lood:

Kuula värskeid ennustusi jalgpallisaatest "Futboliit"!

Loosi eel olid meeskonnad jaotatud järgnevatesse tugevusgruppidesse. Ühte gruppi ei saanud kokku loosida ühe riigi meeskondi ning turvalisuskaalutlustel ka Venemaa ja Ukraina klubisid.

1. grupp (Meistrite liiga ja Euroopa valitsevad tšempionid + kuue parima koefitsiendiga riigi meisterklubid): Liverpool, Chelsea, Barcelona, Manchester City, Juventus, Müncheni Bayern, Pariisi Saint-Germain, Peterburi Zenit.

2. grupp: Madridi Real, Madridi Atletico, Dortmundi Borussia, Napoli, Donetski Šahtar, Tottenham Hotspur, Amsterdami Ajax, Lissaboni Benfica.

3. grupp: Lyon, Leverkuseni Bayer, RB Salzburg, Pireuse Olympiakos, Club Brugge, Valencia, Milano Inter, Zagrebi Dinamo.

4. grupp: Moskva Lokomotiv, Genk, Galatasaray, RB Leipzig, Praha Slavia, Belgradi Crvena zvezda, Atalanta, Lille.

Futboliit (talgpall)