Liverpooli linnajuht nimetas Anfieldi staadionil peetud mängu Madridi Atleticoga saatuslikuks veaks

 (7)
Liverpooli ja Atletico mäng 11. märtsil Anfieldil
Liverpooli ja Atletico mäng 11. märtsil AnfieldilFoto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Liverpooli linnanõukogu rahvatervise direktori Matthew Ashtoni sõnul tehti suur viga, kui 11. märtsil lubati Anfieldi staadionil pidada Meistrite liiga jalgpallimäng Liverpooli ja Madridi Atletico vahel.

Kui 20. märtsil oli Liverpoolis vaid 14 kinnitatud COVID-19 juhtumit, siis vähem kui kaks nädalat hiljem oli see arv kasvanud 309-ni.

Ashton, kes koordineerib Liverpoolis koroonaviirusega võitlust, ütles väljaandes Guardian: “Selle matši korraldamine polnud õige otsus. Inimesed ei tee halbu otsuseid tahtlikult - võib-olla ei mõistnud linnavalitsus toona olukorra täit tõsidust."

"Ehkki me ei saa kunagi teada, kas Madridi Atleticoga mäng oli see rahvakogunemine, mis mõjutas Liverpooli koroonajuhtumite arvu järsku kasvu, on see kindlasti üks üritus, mida peame võtma õppetunnina, et tulevikus sarnaseid vigu vältida," lisas Ashton.

Enne Liverpooli ja Atletico mängu oli avalikult sõna võtnud ka Inglismaa jalgpallilegend Gary Lineker, kes tõstatas küsimuse, kas 3000 Atletico poolehoidja reisimine Liverpooli on sel hetkel ikka õige mõte.

Vaid päev enne seda euromängu oli Hispaania jalgpalliliit langetanud otsuse, et kõik riigi kahe kõrgema divisjoni vutimängud peetakse edaspidi tühjade tribüünide ees.

Anfieldi staadionil vaatas seda kaheksandikfinaali kordusmängu, mille Atletico võitis lisaajal 3:2, 52 267 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)