Liverpool püstitas Meistrite liigas inglaste rekordi ning tõusis esimeseks Guardiola kolmekordseks alistajaks


Väravamasin Mo Salah.
Väravamasin Mo Salah.Foto: Xinhua, imago/Xinhua/Scanpix

Liverpooli teisipäevane 2:1 võit Manchester City üle kirjutati mitmes vallas ajalooraamatutesse. Kui ka kordusmängu võitis Liverpool, siis kahe mängu kokkuvõttes sammuti jalgpalli Meistrite liiga poolfinaali tulemusega 5:1.

  • Kui aastate jooksul on nüüdseks juba legendaarne treener Pep Guardiola pidanud vastu võtma küllaltki vähe kaotusi, siis teisipäeval sai ta oma CV-le kirja ühe vägagi negatiivse märgi. Seekordne kaotus Liverpoolile tähendas, et ManCity on kodusele rivaalile sel hooajal alla jäänud koguni kolm korda. Kunagi varem ei ole Guardiola ühel hooajal ühele meeskonnale kolmel juhul kaotanud.
  • Liverpool on sel hooajal löönud Meistrite liigas 33 väravat. Ükski Inglismaa klubi ei ole varasemalt midagi säärast suutnud. Eelmine tippmark kuulus 32 väravaga Manchester Unitedile hooajast 2002/03.
  • Mo Salah ja Roberto Firmino on sel hooajal löönud Meistrite liigas 8 väravat. Ükski Liverpooli mängija ei ole varasemalt Euroopa kõige tugevamas klubisarjas ühe hooaja jooksul nii palju väravaid löönud.
  • Mo Salah on sel hooajal olnud osaline koguni 50 väravas. 39 väravat on ta löönud ise ja 11 tabamusele on ta andnud resultatiivse söödu. Ülejäänud Premier League'i mängijatest on parim näitaja 39.
  • Liverpool jõudis Euroopa kõige tugevamas klubisarjas üldse 10 korda vähemalt poolfinaali. Inglismaa klubidest on rohkemat suutnud ainult Manchester United 12 korraga.


Futboliit (talgpall)