Kes võidab Meistrite liiga? Ennustusportaalid eelistavad Madridi Reali


Cristiano Ronaldo
Cristiano RonaldoAFP

Jalgpallimaailmas oodatud vastasseis Real Madridi ja Liverpooli vahel leiab lõpu sel laupäeval, 26. mail Meistrite liiga finaalkohtumisel Kiievis. Betsafe’i spordiennustusportaali analüütikute hinnangul võidab kohtumise 58-protsendilise tõenäosusega Real Madrid, kellele oleks see kolmas järjestikune Meistrite liiga karikas.

Betsafe’i Balti riikide turundusdirektori Kaido Ulejevi sõnul on Meistrite liiga finaal jalgpallimaailmas võtmetähtsusega mäng, kus tehakse sotid selgeks maailma kahe kõige kõvema meeskonna vahel – Real ja Liverpool.

“Suurmängude puhul on lisaks tavapärastele koefitsentidele väljas ka suur hulk alternatiivseid ennustusi nagu näiteks Ronaldo resultatiivsete söötude osakaal või Mohamed Salah mänguaeg, mis lisavad mängule veelgi rohkem vürtsi,” lisas Ulejev.

Spordiennustusportaali hinnangul tõstab 59-protsendilise tõenäosusega kohtumise lõpus võidukarika üles Real Madrid, kelle võidukoefitsiendiks on 1,64. Liverpooli võidukoefitsiendiks on pisut kõrgem 2,32, mis viitab meeskonna 41-protsendilisele võidutõenäosusele Meistrite liiga finaalis.

Vaatamata sellele, et tegu on mõlema meeskonna jaoks tähtsa kohtumisega, mis tavaliselt paljude väravatega ei hiilga, lüüakse Betsafe’i hinnangul selles mängus kõige tõenäolisemalt kokku kolm väravat. Küll aga esimese 10 minuti jooksul skoori ilmselt ei avata.

Kõige tõenäolisemaks väravalööjaks peab Betsafe El Clasicost saadud vigastusest taastunud Cristiano Ronaldot, kelle koefitsientiks on arvutatud 1,75. Liverpooli poole pealt võib portaali hinnangul palli väravasse suunata imemees Salah – koefitsiendiks 2,15. Kui kohtumise jooksul peaks mõne värava skoorima Ragnar Klavan, 21-kordistab Betsafe sellele panustatud summa.

Futboliit (talgpall)