Juventuse superduo Alves-Higuain viis itaallased Meistrite liiga finaali lävele

 (60)
Gonzalo Higuain, Dani Alves
Dani Alves ja Gonzalo Higuain.Foto: Claude Paris, AP

Jalgpalli Meistrite liigas peeti täna üks selle hooaja vaatemängulisemaid kohtumisi, kui Torino Juventus alistas poolfinaali avavaatuses võõrsil 2:0 AS Monaco.

Itaalia meistrid asusid kohtumist juhtima 29. minutil, mil Dani Alvese imelise kannasöödu vormistas täpse löögiga väravaks Gonzalo Higuain. Teine tabamus sündis täpselt 30 mänguminutit hiljem, kui sama duo teise suurepärase värava sepistas. Taaskord söötjaks endine Barcelona kaitsja Alves ning realiseerijaks Reali eksründaja Higuain.

Mängu tulemus ei peegeldanud aga tegelikku mängupilti. Mõlemad meeskonnad omasid palju häid väravavõimalusi, kuid Monaco mängijad ei suutnud kordagi olukordi väravaks vormistada. Mitmel puhul tegi supertõrje ka Juventuse 39-aastane väravavaht Gianluigi Buffon.

Korduskohtumine peetakse juba järgmisel teisipäeval Torinos. Teise poolfinaali avakohtumises alistas Madridi Real eile kodus 3:0 Madridi Atletico.

AS Monaco - Torino Juventus
LÄBI! Juventus teeb järjekordse nullimängu ja võtab võõrsil väärtusliku 2:0 võidu. Korduskohtumine selles paaris juba järgmisel teisipäeval. Ilusat õhtut!
90. minut: Buffonilt imeline tõrje! Valere Germain saab peaga ohtlikult löögile, kuid 39-aastane vanameister päästab! 
88. minut: Monacolt üliohtlik tsenderdus värava alla, aga ründajad ei suuda pallile jalga vastu panna ja järjekordne võimalus luhtub.
81. minut: Monacol kaks head võimalust järjest: alguses laseb Chiellini palli jala alt läbi ning paarkümmend sekundit hiljem saab Falcao löögile. Mõlemad võimalused siiski luhtuvad.
77. minut: taktikaline vahetus Juventusel: Higuainil jääb täna kübaratrikk tegemata, tema asemele tuuakse Juan Cuadrado.
75. minut! SILVA!? Aga ei, Monaco mängumees ei taba lähidistantsilt palli korralikult ja hea võimalus jääb taas realiseerimata.
74. minut: Falcao saab värava lähistel palli, kuid jääb hetkeks mõtlema ja selle ajaga on Juventuse kaitse ohu juba likvideerinud.
64. minut: Monaco vääriks tänasest mängust kindlasti enamat kui 0:2 kaotust. Nad on mänginud imeliselt, lihtsalt i-le pole punkti suudetud panna. Surve jätkub.
60. minut: VÄRAV! 2:0! Järjekordne poolkontra Juventusel - ja jälle Alvese sööt ja Higuaini värav! Milline mäng, milline mäng...
54. minut: Monaco ohtlik rünnak lõpeb ja hetk hiljem on Marchisiol hea võimalus Juventus juba 2:0 juhtima viia. Subasic siiski tõrjub. 
54. Jalustrabavalt tempokas mäng jätkub! Kõik, kellel võimalik - tehke televiisor lahti! Sündmusi on rohkem kui kirjeldada jõuab...
49. minut: Mbappe saab söödu läbijooksule, kuid Buffon on täpselt õigel ajal jaol ja likvideerib ohu.
Teine poolaeg on alanud!
45. minut: Kõlab poolajavile! Kui ka teine 45-minutiline periood tuleb sedavõrd haarav, siis on tegu kahtlemata ühe senise hooaja erilisema mänguga.
40. minut: Põnev lahing Monacos on jätkamas hoolimata Juventuse avaväravast. Monaco survestab meeletult.
29. minut: VÄRAAAV! Milline värav Juventuselt! Kaks kannaga söötu viivad Higuaini heast kohast löögile ning argentiinlane suunab palli ülima täpsusega alumisse nurka. Imeline väravasööt Alvesilt.
25. minut: Juventuselt taas väga terav tsenderdus kasti, kuid Higuain tabab palli ebaõnnestunult.
23. minut: Monaco keerutab osavalt külaliste värava lähedal, kuid hetkel tulemuseta.
19. minut: Falcao pääseb peaga löögile, kuid Buffon tõrjub jälle. Milline vaatemänguline algus kohtumisele!
16. minut: Mbappe teeb kavala läbijooku ja saab kenasti löögile, kuid Buffon tõrjub meisterlikult. Monaco on mängus kenasti sees.
12. minut: Mbappe saab lähidistantsilt peaga löögile, kuid otse Buffonile sülle.
11. minut: Juventus mängib hiilgava palli ette, kuid Alvesi sööt ei jõua Higuainini. Väga hea moment oli...
7. minut: Juventusele nurgalöök ning Chiellini on lähedal ka peaga löögilise saamisele, kuid lõpuks midagi ohtlikku ikkagi ei sünni. Juventus domineerib.
Avavile on kõlanud!
Ilusat õhtut ja tere tulemast jälgima tänast põnevat poolfinaali Delfi otseblogi vahendusel!
https://twitter.com/AS_Monaco/status/859832811980824579
https://twitter.com/juventusfc/status/859825606204301314

Futboliit (talgpall)