Itaalia arst koroonaviiruse puhangust: Meistrite liiga mäng oli bioloogiline pomm

 (90)
Itaalia arst koroonaviiruse puhangust: Meistrite liiga mäng oli bioloogiline pomm
Atalanta fännid San Siro staadionil.Foto: Zuma Press/Scanpix

Bergamo haigla pulmonoloogia osakonna arst Fabiano Di Marco seostas suures osas itaallaste nakatumist 19. veebruaril Milanos San Siro staadionil toimunud Meistrite liiga jalgpallimänguga Atalanta ja Valencia vahel.

Atalanta 4:1 võidule Valencia üle Meistrite liiga kaheksandikfinaalis elas San Siro staadionil kaasa 40 000 inimest.

"40 000 Bergamo elanikku reisisid Milanosse busside, autode ja rongidega. See oli kahjuks bioloogiline pomm," ütles doktor Di Marco ajalehele Corriere dello Sport.

Di Marco pole ainus, kes näpuga samale mängule näitab. Itaalia immunoloog Francesco Le Foche Rooma Umberto I haiglast ütles samale ajalehele, et viiruse nii laialdases levikus on ilmselt mitu põhjustajat, kuid üks neist võis tõesti olla Meistrite liiga matš.

Hispaania klubi Valencia teatas hiljuti, et tervelt 35 protsenti nende meeskonnast on koroonaviirusesse nakatunud. Bergamo Atalanta mängijatelt pole aga ühtegi positiivset proovi võetud.

Atalanta pidas oma Meistrite liiga kohtumise Milaanos AC Milani ja Interi kodustaadionil, kuna nende enda staadion Bergamos on renoveerimisel. Korduskohtumine Valencias, mille Itaalia klubi võitis 4:3, toimus juba kinniste uste taga. Koondvõiduga 8:4 pääses Atalanta edasi veerandfinaali.

Lombardia regioon, kuhu ka Bergamo kuulub, on üks kõige suurema viiruse levikuga piirkondi Itaalias. Terves riigis on tänaseks tuvastatud 53 578 koroonaviiruse juhtumit, neist 6000 on tervenenud ja 3095 surnud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)