INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Kaljul on 1,2 miljonit eurot käes, eelringide edukas läbimine võib summa viia üle 15 miljoni


Nõmme Kalju on sel suvel kindlustanud Eesti jalgpalliklubide jaoks rekordilise euroraha. Meistrite liiga esimeses eelringis Põhja-Makedoonia meistri Shkëndija alistamisega kindlustati endale vähemalt 1,2 miljoni euro suurune solidaarsusmakse. Eelmiseks eestlaste tippmargiks oli FC Flora poolt mullu saadud 800 000 eurot.

Vaata interaktiivsest graafikust, milliste summadeni on võimalik jõuda, kui eurosarja eelringid edukalt läbida. Välja on toodud minimaalne stsenaarium (Euroopa liiga eelring), mis oli kõikidele riigi meistritele tagatud. Kliki turniiri erinevate faaside ning stsenaariumite peal, et näha, milliste summadeni on võimalik jõuda.

Kalju jätkab euromängudega juba sel nädalal, kui kolmapäeval minnakse Meistrite liiga teises eelringis võõrsil vastamisi Šotimaa suurklubi Glasgow Celticuga. Korduskohtumine peetakse järgmise nädala teisipäeval Tallinnas.

Kalju ja Celticu paari võitjat ootab kolmandas eelringis CFR Cluj (Rumeenia) - Tel Avivi Maccabi (Iisrael) duelli edukam osapool.

Kalju ja Celticu vahelise matši kaotaja langeb Euroopa liiga kolmandasse eelringi, kus vastaseks tuleb Shkëndija või Luksemburgi meister Dudelange F91.

Futboliit (talgpall)