Meistrite liiga 2. eelringi avamängu võõrsil 1:2 kaotanud AIK lõi marulise kodupubliku ees esimese värava juba 4. minutil (Per Karlsson) ning poolajale mindi teadmisega, et üldseis 2:2 viib edasi Rootsi klubi. 48. minutil lõi Maribor värava tagasi ning oli ise edasipääsus kinni. 61. minutil jõudis AIK-l sihile Sebastian Larsson ning vastasseisu saatus jäi lisaaja lahendada.

AIK publiku pani 93. minuitl rõkkama Tarik Elyounoussi värav, kuid lisaaja teisel poolajal 117. minutil mattus Friends Arena vaikusesse. Juubeldas vaid käputäis nurgatribüünile pandud Maribori fänni, sest Alexandru Cretu oli peaga Sloveenia klubi võidule löönud.

Eesti koondise kaitsja Mets tegi kaasa kõik 120 minutit.

AIK, nagu ka Glasgow Celticu vastu langenud Nõmme Kalju jaoks, jätkub eurohooaeg Euroopa liiga 3. eelringi mängudega, kus vastaseks tuleb Moldova klubi Tiraspoli Sheriff või albaanlaste Partizani. Homme kell 20 algavat mängu alustab Sheriff kodus 1:0 eduseisust.

Soome meister HJK saavutas kodus 2:1 võidu serblaste Crvena zvezda üle, kuid kuna avamäng Serbias lõppes kodumeeskonna 2:0 võiduga, peab ka Helsingi klubi leppima Euroopa liiga kvalifikatsioonis jätkamisega. Soomlased saavad vastaseks kas Poola klubi Gliwice Piasti või lätlaste Riga FC. Avamäng Poolas lõppes Piasti 3:2 võiduga.