Hispaania suurklubi asus vaatemängulist finaali juhtima 20. minutil tänu hästi lahendatud vasturünnakule, kus Cristiano Ronaldo realiseeris Daniel Carvajali täpse söödu. Portugallasest sai seeläbi esimene mängija Meistrite liiga ajaloos, kes löönud värava kolmes finaalis (2008 Manchester Untiedi eest ning 2014 ja 2017 Reali eest).

Juventus, kes oli mängu esimesel pooltunnil tegelikult aktiivsem pool, jõudis juba 27. minutil viigiväravani, kui Mario Mandžukic lõi käärlöögist ühe hooaja kaunima tabamuse. Poolajal rohkem väravaid ei sündinud.

Teist poolaega alustas selgelt paremini juba Real, kel õnnestus paremus maksma panna 61. minutil, kui Casemiro pealelöök tänu tugevale rikošetile Gianluigi Buffonile kättesaamatuks osutus. Vaid kolm minutit hiljem lõi Ronaldo Luka Modrici teravast tsenderdusest oma teise värava ning tegi seisuks 3:1.

Mängu lõppseisu vormistas esimesel lisaminutil 21-aastane vahetusmees Marco Asensio lähilöögist.

Realist sai esimene klubi n-ö Meistrite liiga ajastul (ehk alates 1992/1993), kes tiitlit kaitsta on suutnud. Eelmise aasta finaalis alistati mäletatavasti penaltitega linnarivaal Madridi Atletico.

Real on tugevaima eurosarja kõige edukam klubi, olles tiitli võitnud aastatel 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016 ja 2017. Real ja Juventus olid mänginud finaalis ka korra varem – 1998. aastal -, kui võidukad olid samuti hispaanlased. Toona mängis seejuures Juventuse ridades tänane Reali peatreener Zinedine Zidane.

Juventus on klubi ajaloo üheksast Meistrite liiga finaalist kaotanud seitse. Meeskonna legendaarsel väravavahil Gianluigi Buffon pole ka pärast tänast ihaldatud tiitlit.

Juventuse varasemad finaalid:
1972/73: AFC Ajax 1:0 Juventus
1982/83: Hamburger SV 1:0 Juventus
1984/85: Juventus 1:0 Liverpool FC
1995/96: Juventus 1:1 AFC Ajax (penaltid 4:2)
1996/97: Dortmundi Borussia 3:1 Juventus
1997/98: Juventus 0:1 Madridi Real
2002/03: Juventus 0:0 AC Milan (penaltid 2:3)

2013/14: Madridi Real 4:1 Madridi Atlético
2015/16: Madridi Real 1:1 Madridi Atlético (penaltid 5:3)

Here's how the two teams will start. 📋 Follow all the build up here: https://t.co/Ryq8HmzwF7 #UCLfinal pic.twitter.com/Cf6ukYO2bQ
— Champions League (@ChampionsLeague) June 3, 2017

Mängu eel:

Tänase finaali eel on Zidane`i jaoks suurim küsimus, kas usaldada keskväljale Isco või Gareth Bale. Suurepärase hooaja teinud uelslane tahaks kodupubliku ees kindlasti mängida, kuid meest on tänavu seganud vigastused. Isco on viimases kolmes Reali mängus algkoosseisu kuulunud ja oma valikut õigustanud. Lisaks Bale`ile on täna vigastusest paranemise järel uuesti mänguvalmis ka Dani Carvajal. Keskkaitse tugitala Pepe jääb ka täna murtud roide tõttu eemale.

Juventust ei saa aidata põlvetraumast taastuv Marko Pjaca. Sami Khedira naases eelmises mängus platsile, olles paranenud poolfinaalis Monaco vastu saadud vigastusest. Khedira ja Gonzalo Higuain on kaks Juventuse meest, kes üritavad tiitli napsata oma endise koduklubi eest.

Juventus võitis tänavu eurosarjas H-alagrupi ning alistas kaheksandikfinaalis Porto, veerandfinaalis Barcelona ja pääsu eest finaali juba mainitud Monaco. Itaallased on ühtlasi ainsad, kes pole sel hooajal veel kaotusekibedust tundnud. Real oli parim F-grupis ning mängis seejärel play-offis üle Napoli, Müncheni Bayerni ja mulluse finalisti Madridi Atletico.

Kergeks favoriidiks peetakse finaali eel Reali, kuid Allegri on kindel, et Juventus on valmis üllatust valmistama. "Oleme terve aasta kõvasti tööd teinud, et jõuda tänasele tasemele. Laupäeval peame aga võitma. Peame mõistma, kuna on õige hetk rünnata ja kuna kaitsta," märkis Torino boss Sky Sportsile.

Reali kapten Sergio Ramos usub, et täna on võimalused 50-50. "Ma ei usu, et meeskondadel suurt vahet on. Meie võidu ja kaotuse võimalused on täiesti võrdsed. Ma ei tea, kas finaalidel on vahet, aga meie läheme väljakule, et anda endast taas parim."

Ramosest ja (või) Cristiano Ronaldost võib täna saada esimene jalgpallur, kes on suutnud värava lüüa kolmes Meistrite liiga finaalis. Ronaldo on varem skoorinud aastatel 2008 (Manchester Unitedi eest) ja 2014, Ramos aastatel 2014 ja 2016.