Ligi 1600 pealtvaataja (nende seas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart) toimunud kohtumine oli Kalju jaoks algusest peale paras kannatamine. Palliga selgelt tehnilisem ja seetõttu ka domineerivamat mängustiili viljelenud Škendija pani endise Eesti koondise puurivahi Pavel Londaku esimest korda üks-ühele olukorras tõsisemalt proovile juba 8. minutil ning teenis kolm minutit hiljem oma esimese kuuest avapoolajal sooritatud nurgalöögist.

Kalju avapoolaja ainus võimalusepoeg tekkis 19. minutil brasiillase Liliu soolorünnakust, mis siiski külaliste väravavahi Kostadin Zahovi poolt karistusalas neutraliseeriti. Neli minutit hiljem luhtas Kalju lubava karistuslöögi, kui viimase mehena ei saanud pallile varvast vahele Kaspar Paur.

33. minutil raksatas Londaku pea kohal väravalatt - peaga oli nahkkera sinna saatnud Marjan Radeski. 38. minutil pidi Londak püüdma Armend Alimi tugeva kauglöögi. Minut enne poolajavilet oli Kaljul õnne, et Škendija kauglöögist ja Kalju kaitsja rikošetist pall oma väravavõrku ei lennanud, vaid postist mõned sentimeetrid audis maandus. Avapoolaja pealelöökide arv 10:2 Põhja-Makedoonia klubile, vigade poolest jäi Kalju peale 10:2.

Kohe pärast vaheaega oli Škendija taaskord Kalju trahvikastis ning õhus oli tunda kerget penaltihõngu, kuid Šoti vilemees Donald Robertson Škendija ründaja kukumist 11 meetri trahvilöögi vääriliseks ei hinnanud.

50. minutil proovis Kalju poolkaitsja Nikolai Mašitšev õnne kauglöögiga, mis kõrge kaarega üle värava lendas. Kaks minutit hiljem pidi Londak üle lati nurgalöögiks tõrjuma Besart Ibraimi karistuslöögi. 61. minutil lõi Ibraimi samast kohast - keskelt 21 meetri pealt - karistuslöögi napilt vasakust postist mööda. 67. minutil tekitas Škendijale karistusala joone äärest karistuslöögi Aleksandr Kulinitš, sedapuhku keerutas Agim Ibraimi selle värava kohale võrgu peale.

Võrk sahises esimest ja ainsat korda 80. minutil penaltist, mille Agim Ibraimi lõi paremasse alumisse nurka. Sellele eelnes Andrij Markovitši käega mäng karistusala vasakus nurgas.

89. minutil oli õhus ka Škendija teine värav, kuid Londak tõrjus Agim Ibraimi pealelöögi külalismeeskonna kümnendaks nurgalöögiks. Kokku teenis Škendija neid 12. Kalju saldosse jäi vaid kaks nurgalööki viimase 10 minuti jooksul.

Korduskohtumine peetakse järgmisel teisipäeval kell 19 Põhja-Makedoonia pealinnas Skopjes.

Nõmme Kalju - KF Shkëndija 0:1 (0:0)