FOTO | Manchester City fännid on marus: Agüero poolt eksitud penalti oleks pidanud minema kordamisele!

 (24)
FOTO | Manchester City fännid on marus: Agüero poolt eksitud penalti oleks pidanud minema kordamisele!
Sergio Agüero penaltilFoto: PAUL CHILDS, Action Images via Reuters/Scanpix

Manchester City fännidele ei anna rahu Meistrite liigas eile õhtul kohtumises Tottenham Hotspuriga nähtud olukord, kus kohtunikud Cityle liiga tegid.

Teadupoolest sai City avapoolajal penalti, kuid Sergio Agüero löögi suutis Spursi väravavaht Hugo Lloris tõrjuda. Korduseid vaadates on aga paljud jalgpallisõbrad veendunud - see penalti oleks pidanud minema kordamisele.

Nimelt sätestavad jalgpallireeglid, et kui penaltil eksitakse, läheb löök kordamisele, kui kaitsva võistkonna mängija või mängijad sisenevad karistusalasse enne löögi sooritamist. Tegu on reegliga, mida kohtunikud tihtipeale väga karmilt ei kohalda - välja arvatud siis, kui rikkumine toob meeskonnale selge eelise.

Just selline olukord aga valitses ka Agüero penalti ajal: ainsa mängijana sisenes selgelt enne lööki karistusalasse Spursi kaitsja Jan Vertonghen, kes jõudis tänu sellele Llorisi tõrjest vabaks jäänud pallile esimesena jaole. Seetõttu oleks kohtunikul olnud õigus löök kordamisele saata, kuid nähtavasti jäi belglase eksimus vilemeestel kahe silma vahele.

Futboliit (talgpall)