Eesti kohtunikud teenindavad täna eurosarja mängu


Jalgpallikohtunik tööhoos. Pilt on illustratiivne.
Jalgpallikohtunik tööhoos. Pilt on illustratiivne.Foto: Pressefoto Rudel/Robin Rudel, via www.imago-images.de, imago images / Sportfoto Rudel/Scanpix

Eesti kohtunikel ja ametnikel on seoses jalgpalli eurosarjade kvalifikatsiooniturniiride mängudega käsil tihe periood. Tänaõhtusel Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiri mängul mõistab õigust Eesti kohtunikebrigaad.

Eestlased on täna kohtunikud SK Sturm Graz (AUT) - FK Haugesund (NOR) matšil. Mängu kohtunikuks on Juri Frischer, keda abistavad Veiko Mõtsnik ja Jaan Roos. Neljas kohtunik on Joonas Jaanovits. Meie kohtunike tegevust hindab Ján Fašung (SVK). Tegu on teise ringi korduskohtumisega, avamängu võitsid kodus mänginud norralased tulemusega 2:0.

Täna on ametis ka meie delegaadid. Taanis toimuva Brøndby IF (DEN) - KS Lechia Gdańsk (POL) matšil on delegaadiks Veiko Soo, Soomes on KuPS (FIN) – Varssavi Legia (POL) mängul samas rollis Raili Ellermaa. KuPSis mängib ka üks eestlane, kui täna võib väljakul näha nädalavahetusel Soome meistrivõistlustel värava löönud Ats Purjet.

Kohtunike vaatleja Uno Tutk hindas teisipäeval Nicosias APOEL FC (CYP) – FK Sutjeska (MNE) Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri mängu kohtunikke. Õigust mõistsid Iisraeli kohtunikud eesotsas Roi Reinshreiberiga. Täna on Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril kohtunike vaatlejaks Are Habicht, kes on hetkel Lätis, kus täna on vastamisi minemas FK Liepāja (LVA) - IFK Norrköping (SWE). Mängu kohtunikuks on Ionuț Marius Avram, keda abistavad tema rahvuskaaslased Rumeeniast.

Seotud lood:

Eesti kohtunikud said hakkama vägeva saavutusega möödunud nädalal, kui Kristo Tohver vilistas noormeeste U19 EM-finaalturniiril poolfinaali Portugal – Iirimaa ning Karolin Kaivoja oli neidude U19 EM-finaalturniiril abikohtunikuks finaalmängus, kus läksid vastamisi Prantsusmaa – Saksamaa.

Kadri Jägel on delegaadiks viiel mängul naiste Meistrite liigas, kui 7.-13. augustini Leedus toimuvast turniirist võtavad osa Gintra Universitetas (LTU), Vllaznia (ALB), Wexford Youths (IRL) ning Birkirkara (MLT). Targo Kaldoja on delegaadiks Euroopa liiga kvalifikatsiooniturniiril, kui Tel Avivi Bnei Yehuda võõrustab 15. augustil Tula Arsenali (RUS) või Neftçi PFK-d (AZE).

Futboliit (talgpall)