BLOGI | Saksamaa "masin" tiksus võidukalt lõpuni! Müncheni Bayern triumfeeris Meistrite liigas

(129)
Kingsley Coman saadab peaga palli võrku.
Kingsley Coman saadab peaga palli võrku.Foto: LLUIS GENE, AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas krooniti sel hooajal võitjaks Müncheni Bayern, kes alistas finaalis 1:0 PSG. Bayerni jaoks oli see kuues kord Meistrite liiga võita. Rohkemat on suutnud ainult Madridi Real (13 tiitlit) ja AC Milan (7). Bayern on nüüd ühel pulgal eelmise hooaja tšempioni Liverpooliga.

Finaali ainsa värava lõi Prantsusmaa koondislane Kingsley Coman, kes realiseeris 59. minutil Joshua Kimmichi suurepärase tsenderduse. Seejuures tuleb mainida, et Coman on PSG kasvandik, kes kuulus nooruspõlves Pariisi klubi ridadesse koguni 10 aastat.

Bayern võitis sel hooajal Meistrite liigas kõik 11 kohtumist. Sellega sai nendest üldse esimene klubi, kes suutnud sarja ajaloos terve hooaja ainult võitudega läbida.

Bayern oli viimati Meistrite liiga võitja hooajal 2012/13. PSG mängis finaalis samas esmakordselt.

Meistrite liiga finaal: PSG - Bayern
LÄBI! Müncheni Bayern on kuuendat korda Meistrite liiga võitja!
PSG pingutab veel kõvasti ja mehed püsivad jalgel, kuid ikka tulemuseta.
Müller saab kollase kaardi Mbappele tehtud vea eest.
Mbappe ja Neymar ehitavad ja olukord ongi ohtlik, kuid lõpuks tuhiseb pall siiski raamist mööda.
90 minutit on täis saanud. Kohtunik annab viis lisaminutit.
Mbappe on Neueriga silmitsi, kuid vanameister võtab ka selle palli ära. Mbappe on aga selgelt suluseisus ehk värav ei oleks nagunii lugenud.
PSG rünnak ei toimi enam üldse. Bayern võidab sisuliselt kõik kahevõitlused.
Bayern vahetab 86. minutil. Thiago puhkama, Tolisso mängu. See oli tõenäoliselt Thiago viimane mäng Bayerni ridades. Kas ees ootab Liverpool?
Nüüd käib juba tõsine võitlus. Bayern mängib võrreldes avapoolajaga tunduvalt jõulisemalt. Kas PSG-l hakkab lootus kaduma?
Nüüd kollane kaart Kurzawale.
Coutinho keerutab karistuslöögist peale, kuid siiski väravast mööda.
Thiago Silva võtab 83. minutil Lewandowski läbiminekul maha ja brasiillane saab kollase kaardi.
Kas Neymar hakkab kannatust kaotama? Brasiillane teeb Lewandowski vastu vea ning näeb kollast kaarti.
Ja PSG teeb ühe vahetuse veel. Di Maria pingile, Choupo-Moting mängu.
PSG teeb 80. minutil veel ühe vahetuse. Juan Bernat pingile, Kurzawa mängu.
Mbappe näitab kastis osavust. Prantslane mängib mitu vastast üle, kuid lõpuks kaotab ikkagi palli. Penalti lõhna tunda ei olnud.
PSG teeb veel ühe vahetuse. Herrera pingile, Draxler mängu. Ründejõudu tuleb selle vahetusega juurde.
Marquinhosel 70. minutil suurepärane võimalus. Vanameister Neuer on aga nagu kalju ehk temast ei lähe ükski pall mööda.
Bayern teeb 68. minutil kaks vahetust. Gnabry ja Coman pingile. Perišic ja Coutinho mängu. Bayern keerab rünnakul hoogu juurde?
PSG teeb 65. minutil vahetuse. Verratti mängu, Paredes pingile.
Comani värav on ilmselget ka Bayerni peatreener Hansi Flicki töövõit. Võrreldes poolfinaaliga tegi Bayern algkoosseisus ühe vahetuse. Pingile maandus Ivan Perišic ja mängu pääses just Coman.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1297630817783513088
Kimmichilt imeline tsenderdus, peaga saadab palli võrku Coman. Kingsley Comani puhul on tegemist PSG kasvandikuga.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1297631822109650947
Bayern saab 59. minutil juhtima!
56. minutil saab nüüd kollase kaardi Süle, kes teeb vea Di Maria vastu.
Gnabry saab kollase kaardi Neymarile tehtud vea eest. Paredes saab kollase kaardi laada korraldamise eest.
Nüüd lähevad tunded keema ja mehed on kambakesi koos "asju arutamas".
Bayern on alustanud teist poolaega hoogsamalt.
Teine poolaeg on alanud!
Coman läheb teravalt kasti nng Kehrer võtab Bayerni mehe maha. Penalti lõhna on tugevalt tunda, kuid vile siiski vaikib.
Alaba eksib kaitses kohutavalt. Mbappe saab umbes 10 meetri pealt löögile. Mbappe löök healt positsioonilt on ilmselgelt liiga pehme ja Neuer tõrjub.
Bayern otsib poolaja lõpus oma võimalust...
Kui vahepeal sai PSG oma tempo peale, siis nüüd on taas Bayern surumas.
Silva mängib ikka edasi. Kümme minutit avapoolaja lõpuni.
Nüüd on pikali PSG keskkaitsja Thiago Silva.
Terav olukord PSG värava all. Navas tõrjub hästi ja Lewandowski ei saa väravat kirja.
Davies saab 28. minutil kollase kaardi.
Mured Bayernile. Finaali eel traumaga hädas olnud Boateng on pikali.
PSG näitab taaskord kiirust. Nüüd saab suurepäraselt positsioonilt löögile Di Maria. PSG õnnetuseks lendab pall üle värava.
Lewandowski saab 22. minutil kastist löögile. Post raksub, kuid värav jääb sündimata.
18. minutil kingib Bayerni keskväli ohtlikult palli. PSG tuleb kiirelt üle (Mbappe loob ohtliku olukorra), Neymar saab teravalt löögile. Neuer tõrjub. PSG muutub aina ohtlikumaks.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1297615129517928454
PSG-lt 14. minutil ka esimene tõsisem rünnak. Palli vedas ohtlikult Mbappe, kuid ohtlikuks lõpuks ei saadudki.
Bayern mängib traditsiooniliselt kõrgelt ja tundub, et PSG kiired ründajad neid ei hirmuta.
Bayerni pressing töötab esimestel minutitel hästi.
Kohtumine on alanud!
Vigastusega hädas olnud Boateng on Bayerni poolel algkoosseisus ehk Hansi Flick läheb lahingusse tuttavate ratsudega.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1297592462551244800
Kolmekordne Meistrite liiga võitja Keylor Navas on PSG algkoosseisus tagasi! Verratti jäi aga pingile!   https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1297592063085686784
Müncheni Bayern on Meistrite liigas suutnud võõrsil peetud kohtumistes kaotust vältida 15 matši järjest. Viimati kaotati võõrsil 2017. aasta septembris 0:3 tänasele finaalivastasele PSG-le.     https://twitter.com/OptaFranz/status/1297545667292942338
Eeldatavad algkoosseisud:PSG: Navas; Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Herrera, Marquinhos, Paredes; Di María, Neymar, Mbappé.Bayern: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Thiago; Perišić, Müller, Gnabry; Lewandowski.