BLOGI | Neli klubi tagasid Meistrite liigas edasipääsu, PSG sai hädavajaliku võidu Leipzigi üle

(23)
Pariisi Saint-Germaini ründaja Neymar
Pariisi Saint-Germaini ründaja Neymar Foto: FRANCK FIFE / AFP / Scanpix

UEFA jalgpalli Meistrite Liigas tehti teisipäeval algust alagrupiturniiri neljanda vooru mängudega. Pääsu play-offi ehk 16 parema hulka tagasid FC Barcelona, Torino Juventus, Chelsea ja Sevilla.

Chelsea alistas võõrsil Rennesi 2:1 ja Sevilla samuti võõral väljakul Krasnodari 2:1. Mõlemal võitnud klubil on nüüd 10 punkti ja edasipääs tagatud.

Standings provided by SofaScore LiveScore

G-grupis tagas edasipääsu Lionel Messita mänginud FC Barcelona, kes alistas Martin Braithwaite`i kahe värava abil Kiievi Dünamo 4:0. Teises sama grupi mängus sai Torino Juventus koduväljakul tänu Alvaro Morata lõpuminuti tabamusele 2:1 võidu Ferencvarose vastu ja jõudis samuti 16 parema hulka.

Tasavägises H-alagrupis võõrustas tabeliliider Manchester United Türgi klubi Istanbuli Basaksehiri ja võttis 4:1 võidu. Kaks väravat lõi Bruno Fernandes ning ühe Marcus Rashford ja Daniel James.

Teises sama grupi kohtumises sai Pariisi Saint-Germain üliolulise 1:0 võidu RB Leipzigi üle ja tõusis Saksamaa klubi kõrvale 6 punktiga teist kohta jagama. PSG võiduvärava lõi 11. minutil brasiillane Neymar, kes realiseeris Angel Di Maria teenitud penalti. Argentiinlase vastu tegi karistusalas vea Marcel Sabitzer. Leipzig andis aga Pariisis vägeva lahingu ning mitmel korral päästsid kodumeeskonna halvimast väravavahi Keylor Navase suurepärased tõrjed..

F-alagrupis olid favoriidid võidukad - Dortmundi Borussia võitis Erling Haalandi kahe värava abil Brügge 3:0 ja Rooma Lazio Ciro Immobile kahest tabamusest Peterburi Zeniidi 3:1. 20-aastasest Haalandist sai ühtlasi noorim jalgpallur, kes löönud Meistrite liigas esimese 12 mänguga kokku koguni 16 väravat.

Tänased tulemused:

Kell 19.55 Krasnodar - Sevilla 1:2 (E-alagrupp)

Kell 19.55 Rennes - Chelsea 1:2 (E-alagrupp)

MEISTRITE LIIGA ALAGRUPITURNIIR (24.11)
Kõik kohtumised on lõppenud: Dortmundi Borussia - Brügge 3:0, Rooma Lazio - Peterburi Zenit 3:1, Kiievi Dinamo - Barcelona 0:4, Juventus - Ferencvaros 2:1, Manchester United - Basaksehir 4:1, PSG - RB Leipzig 1:0.
Daniel James lööb 90. minutil Manchesteri Unitedi neljanda värava Basaksehiri vastu.
Juventus võtab koduväljakul Ferencvarose vastu ikkagi oma - Morata viib itaallased 90. minutil 2:1 ette.
Vahetusest sekkunud Griezmann vormistab lõpuminutil Barcelona võiduks 4:0. Kataloonia klubi tagas pääsu play-offi.
Basaksehir lööb Unitedile ühe tagasi - 3:1. Veerand tundi enne lõppu jõudis sihile Deniz Turuc.
PSG edu Leipzigi vastu püsib 1:0. Prantslased tõuseksid selle kolme võidupunkti abil sakslaste kõrvale 6 punktiga teist kohta jagama.
Barcelona lööb Kiievi Dinamole kolmanda värava - autoriks Martin Braithwaite, kes realiseeris penalti.
Norra väravamasin Erling Haaland lööb 60. minutil oma teise ja Borussia kolmanda värava Brügge vastu. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331337773484281862
Ciro Immobile realiseerib 55. minutil penalti ning Lazio juhib Zenidi vastu 3:1. Tundub, et ka selles grupis on edasipääsejad sisuliselt selged - Borussial, kes juhib Brügge vastu 2:0, on hetkeseisuga 9, Laziol 8 ja Brüggel 4 punkti.
Martin Braithwaite viib Barcalona Kiievi Dinamo vastu 2:0 ette. Kataloonia suurklubi on võtmas neljandat järjestikust võitu.
Ronaldo numbrid on nagu teiselt planeedilt: 172 Meistrite liiga mänguga 131 väravat. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331344155512107011
Kiievis sünnib esimene värav - Sergino Dest viib Barcelona 52. minutil 1:0 ette.
Põnevas H-alagrupis on hetkeseisuga Manchester Unitedil 9 ning PSG-l ja Leipzigil võrdselt 6 punkti.
Haaland tegi ajalugu: norralasest sai esimene jalgpallur, kes on löönud Meistrite liigas oma esimese 12 mänguga kokku 15 väravat. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331342429807652869
Avapoolaeg on lõppenud kõigis mängudes: Dortmundi Borussia - Brügge 2:0, Rooma Lazio - Peterburi Zenit 2:1, Kiievi Dinamo - Barcelona 0:0, Juventus - Ferencvaros 1:1, Manchester United - Basaksehir 3:0, PSG - RB Leipzig 1:0.
Jadon Sancho lööb poolajavile eel Borussia teise värava Brügge vastu - 2:0.
Marcus Rashford realiseerib enda teenitud penalti ja viib Manchester Unitedi Basaksehiri vastu juba 3:0 juhtima.
Juventus suudab 35. minutil Ferencvarose vastu viigistada 1:1-le. Värava lõi ei keegi muu kui Cristiano Ronaldo.
Artjom Dzjuba lööb kiiresti Zenidi poolel ühe värava tagasi, Lazio juhib 2:1.
Marco Parolo viib Lazio Zeniidi vastu 2:0 ette.
Bruno Fernandes lööb 19. mänguminutil oma teise värava ja Manchester United juhib Basaksehiri vastu 2:0.
Ferencvaros üllatab 19. minutil Juventust ning asub Myrto Uzuni väravast 1:0 juhtima.
Erling Haalandi värav viib Borussia Brügge vastu 1:0 juhtima.
PSG saab 10. minutil penalti ja Neymar realiseerib selle - 1:0! Penalti teenis Angel Di Maria.
Manchester United pääseb 7. minuti Bruno Fernandesi väravast türklaste Basaksehiri vastu 1:0 juhtima. Nüüd on PSG-l veelgi enam vaja Leipzigi vastu punkte teenida.
Meenutus õhtu esimestest mängudest, kust Chelsea ja Sevilla tagasid edasipääsu: https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331325947421880322
Lazio ründaja Ciro Immobile viib juba 3. minutil koduklubi Zenidi vastu 1:0 juhtima.
Kohe algavad hilisõhtused kuus mängu, kus on tippklubidest kõige enam kaalul PSG-l, kes ei tohi mingil juhul kaotada Leipzigile. Kohtuvad: Dortmundi Borussia - Brügge, Rooma Lazio - Peterburi Zenit (mõlemad F-alagrupp), Kiievi Dinamo - Barcelona, Juventus - Ferencvaros (mõlemad G-alagrupp) ning Manchester United - Basaksehir, PSG - RB Leipzig (mõlemad H-alagrupp). https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331327010648494080
Sevilla lööb viiendal lisaminutil Krasdodari vastu 2:1 võiduvärava ning tagab samuti edasipääsu. Võiduvärava autoriks on Munir El Haddadi.
Chelsea võidab Rennesi 2:1 ja see tähendab, et Inglise klubi on taganud juba nelja vooru järel alagrupist edasipääsu.
Chelsea`l on kohe vastus võtta: vahetusmees Olivier Giroud teeb 90. minutil seisuks 2:1.
Kuna ka Krasnodari ja Sevilla mängus on seis 1:1, oleks hetkel tabeliseis selline: 1. Chelsea 8 punkti, 2. Sevilla 8p, 3. Rennes 2p, 4. Krasnodar 2p.
Rennes jõuab 85. minutil 1:1 viigini, kui nurgalöögi järel saadab palli peaga Chelsea väravasse Sehrou Guirassy.
Oscar Mingueza teeb Barcelona eest eurosarjade debüüdi. Lisaks on algkoosseisus Martin Braithwaite. Täiseduga jätkav Barca mängib täna võõrsil Kiievi Dünamoga. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331318979504312322
Chelsea nõudis 64. minutil penaltit, kui Tammy Abraham kukkus võitluses Gerzino Nyamsiga, kuid kohtunik andis hoopis karistuslöögi  Rennesile.
Krasnodar viigistab 56. minutil Sevilla vastu seisu 1:1-le. Värava lõi Francisco Wanderson. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331322679547342848
Avapoolajad on lõppenud: Krasnodar- Sevilla 0:1, Rennes - Chelsea 0:1. Hetkeseisuga on Sevilla ja Chelsea kindlustamas edasipääsu. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331308412571889665
Chelsea ei taha midagi juhuse hooleks jätta - 22. minutil lööb Callum Hudson-Odoi 1:0. Suurepärase eeltöö tegi Mason Mount, kes võitis oma väljakupoolel palli ja andis ette üle kaitsjate ülitäpse söödu. https://twitter.com/ChelseaFC/status/1331301951783526402
Kuna Sevilla on juhtimas, piisab Chelsea`le Rennesi vastu ka viigist, et juba neljanda vooruga edasipääs tagada.
Õhtu esimese värava lööb Sevilla, kelle viib 4. minutil Venemaal Krasnodari vastu juhtima Ivan Rakitic. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331301771277430789
Tere, jalgpallisõbrad! Meistrite liiga jätkub täna kaheksa mänguga. Kaks esimest neist - Rennes - Chelsea, Krasnodar - Sevilla - on kohe algamas. Nii Chelsea kui Sevilla tagaks tänase võiduga juba pääsu play-offi. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1331145530655707136