BLOGI | Müncheni Bayern võitis Lyoni kindlalt 3:0 ja jõudis Meistrite liigas finaali

(45)
Bayerni kangelane Serge Gnabry
Bayerni kangelane Serge GnabryFoto: Miguel A. Lopes / POOL / Scanpix

Täna õhtul selgus jalgpalli UEFA Meistrite liigas teine finalist, kui Saksamaa meister Müncheni Bayern alistas prantslaste Lyoni Olympique`i 3:0. Pühapäevases finaalis tuleb suur maiuspala: Bayern versus PSG.

Bayern pääses mängu alguses esimesel veerandtunnil kahel korral ehmatusega, kui Memphis Depay lõi Manuel Neueriga silmitsi sattudes napilt mööda ja Karl Toko Ekambi tabas lähilöögist posti. Kohe Ekambi luhtunud võimaluse järel karistas Serge Gnabry Lyoni ära, saates karistusala joonelt palli ristnurka.

33. minutil lõi Gnabry ka teise värava ja lõppseisu vormistas Robert Lewandowski 88. minutil täpse pealöögiga. See oli Poola ründetähe jaoks juba Meistrite liiga selle hooaja 15. värav.

Eile tagas esimesena pääsu finaali Prantsuse meister PSG, alistades RB Leipzigi 3:0.

Müncheni Bayern - Olympique Lyon
KÕIK! Ka tänane poolfinaal lõppes 3:0 ning pühapäeval tuleb finaal Müncheni Bayerni ja PSG vahel.
Robert Lewandowski lööb karistuslöögi järel peaga 3:0! See on tema 15. värav selle hooaja Meistrite liigas, lisaks on ta skoorinud kõigis üheksas senises mängus.
Alaba lõi karistuslöögi müüri.
Leon Goretzka on skoorimas, kuid ette jääb oma mees, Müller!
Supervahetusmeheks tõusnud Coutinho lööb värava, kuid see sündis suluseisust ega loe.
Kübaratrikki me täna ei näe - Gnabry asemele tuleb Coutinho.
Lyon jõudis Bayerni kasti, kuid taas ei lööda ära!
Coman ja Gnabry üritavad paremal äärel trikitada, kuid mängivad olukorra üle. Veerand tundi jääb lõpuni.
Lyon tõi veel kaks värsket meest väljakule: Tete ja Reine-Adelaide`i. Bayern tõi eelnevalt Perisici asmele Comani.
Nüüd lõi Karl Toko Ekambi kaugelt peale, kuid see läheb selgelt väravast mööda.
Süle eksis ning Ekambi sai seejärel värava ees supervõimaluse, kuid tabab väravavõrgu asemel Neueri jalga!
Lyon toob mängu päästma Moussa Dembele, kes asendab Depayd. Manchester City vastu kõmmutas ta viimase 15 minutiga kaks väravat.
Nurgalöögi järel teeb Neuer kindla tõrje.
Lyoni mehed ootavad penaltit, leides, et Süle mängis oma kastis käega. Vile vaikib.
Perisici võimalus, kuid pall ei leia võrku.
Bayern kontrollib rahulikult mängu. Hetkel ei paista prantslaste esimest väravat kuskilt.
Depay üritas Sület üle joosta, kuid ei õnnestunud.
Lyon on toonud Thiago Mendesi Bruno Guimaraesi asemele.
Bayern on teinud ühe vahetuse - Boatengi asendab Niklas Süle.
Teine poolaeg on alanud.
Palli valdamine on lausa 70 vs 30% Bayerni kasuks. Pealelöögid sakslastele 12:4 (raamidesse 7:0).
Avapoolaja on võitnud suurfavoriit Bayern 2:0. Kui vaid Lyon oleks alguses vähemalt ühe oma kahest supervõimalusest ära löönud, olnuks meil hoopis teine mäng...
Lyon pääses 39. minutil 0:3-st, kui Serge Gnabry söödu järel ei löö Robert Lewandowski ära.
33. minutil 2:0 Bayernile! Lewandowski ei suuda värava eest palli võrku lükata, kuid kohe on jaol Gnabry, kes lööb oma teise värava!
Lewandowski saab nurgalöögi järel peaga löögile, kuid lööb kaitsjate surve tõttu kõrgelt üle värava.
Ka Gary Lineker on Bayerni avaväravast vaimustunud, kuid nimetab sakslaste senist kaitsemängu amatööride tasemel mänguks... https://twitter.com/GaryLineker/status/1296164947282612225
2:0 oli õhus! Müller saab karistusala järel ohtlikult löögile, kuid ei taba palli.
1:0 Bayernile - Serge Gnabry murrab vasturünnakul äärelt karistusala jooneni ja kõmmutab palli ristnurka! Taas sai kinnitust fakt, et kui ise ei löö, löövad vastased...
Lyoni ründaja Ekambi lõi posti! Kamerunlase esimene ohtlik löök ei õnnestunud, kuid ta võitles palli tagasi, mängis ühe kaitsja üle ja lõi siis posti.
Boateng sai otsustavalt jala vahele, kui Lyoni mehed üritasid värava ette sööta.
Mäng on alanud tuliselt. Nüüd on Lyoni ohtlik olukord, kus Ekambi ei ulatu napilt tsenderduseni.
Bayern mängib kenasti seinasöötu ning Goretzka sai karistusalas väga ohtlikult löögile. Lopes päästab prantslased! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1296164363326361605
Leon Goretzka löök blokeeriti. Sellele järgnenud Joshua Kimmichi nurgalöök Bayernile edu ei too.
Depay pääses 5. minutil Neueriga üks-ühe vastu, kuid lõi napilt mööda! Bayernil oli õnne, kuid Neuerit tuleb kiita, ta tegi ründaja olukorra võimalikult raskeks. Olukord algas Thiago pallikaotusest, mille järel söödeti kiiresti ette hollandlasele.
Bayern alustab teravamalt, kuid avaminutitel midagi ohtlikku veel ei sünni.
Mäng on alanud!
Robert Lewandowski on löönud juba kaheksas järjestikuses CLi mängus värava. Enamat on suutnud varem vaid Ruud van Nistelrooy (9) ja Cristiano Ronaldo (11). Selle hooaja jooksul kokku on Lewandowski löönud Meistrite liigas 14 väravat, mis jääb alla vaid Ronaldo (17) saavutusele.