Tottenham tõestas taas, et lööb sel hooajal eurosarjas väravaid peamiselt teisel poolajal. Kui enne tänast oli koguni 89% nende tabamustest sündinud teisel mängupoolel, siis nüüd tõsteti seda protsenti veelgi. Kaheksandikfinaali avalahingus lõi Tottenham kõik väravad teisel poolajal - skoori avas 47. minutil Son Heung-Min, viimasel kümnel minutil vormistasid lõppseisu Jan Vertonghen ja vahetusmees Fernando Llorente.

Viimasel kolmel hooajal Meistrite liigas triumfeerinud Madridi Realile tõid Hollandis 2:1 võidu Karim Benzema 60. ja Marco Asensio 87. minuti väravad. Veerand tundi enne lõpuvilet jõudis Ajaxi ridades sihile Hakim Ziyach.

Selle mängu kohta jääb ilmselt kõneainet pakkuma avapoolaja VARi otsus, mis tühistas Ajaxi juhtvärava. Nicolas Tagliafico tabamuse järel otsustas peakohtunik Damir Skomina videokorduse vaatamise järel Dusan Tadicile suluseisu fikseerida ja värava lugemata jätta. Vilemees leidis, et Tadic segas selles olukorras Reali väravavahti.

Hollandi tippklubile tuleb igal juhul tänase esituse eest au anda, sest nad tegid tiitlikaitsjate vastu koguni 19 pealelööki (Real 13).

Järgmisel nädalal peavad kaheksandikfinaalide avamängud Liverpool - Müncheni Bayern, Lyon - Barcelona, Schalke - Manchester City ja Madridi Atletico - Torino Juventus.