BLOGI | Madridi Real tuli raskest seisust välja. Edasi pääses ka Atletico, Inter aga põrus

(28)
PSG võitis rassismiskandaali tõttu pooleli jäänud matši!
Karim Benzema sahistas taas Madridi Reali eest väravavõrke.
Karim Benzema sahistas taas Madridi Reali eest väravavõrke.Foto: PIERRE-PHILIPPE MARCOU, AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas said lõpuks selgeks kõik 16 meeskonda, kes jätkavad kevadel kaheksandikfinaalides. Viimastena tagasid edasipääsu Madridi Real, Mönchengladbachi Borussia, Madridi Atletico ja Atalanta.

Alagrupiturniiri kohutavalt alustanud ja lõpuks kahel korral Donetski Šahtarile kaotanud Madridi Real vajas viimases voorus kindlasti võitu ja see ka saadi. Real alistas tänu Karim Benzema kahele väravale 2:0 Mönchengladbachi Borussia ning kindlustas sellega B-alagrupis esikoha. Kuna Milano Inter ei suutnud samal ajal koduväljakul enamat 0:0 viigist Šahtari vastu, siis pääses Reali kõrval teisena grupist edasi Mönchengladbach.

A-alagrupis kindlustas Müncheni Bayerni järel teisena edasipääsu Madridi Atletico. Atleticole oleks võõrsil Salzburgi vastu piisanud ka viigist, kuid lõpuks saavutati 2:0 võit.

D-alagrupis oli juba varasemalt selge, et edasipääs on kindel Liverpoolil. Teise edasipääseja selgitasid omavahel Amsterdami Ajax ja Atalanta. Itaallastele oleks võõrsil piisanud ka viigist, kuid lõpuks võitis Atalanta ikkagi 1:0 ja jõudis teist aastat järjest alagrupist edasi.

C-alagrupis olid juba varasemalt edasipääsu taganud Manchester City ja FC Porto.

Kolmapäeva õhtul peeti lõpuni ka H-alagrupi matš PSG ja Istanbuli Basaksehiri vahel, mis jäi teisipäeval rassismiskandaali tõttu pooleli. PSG võitis 5:1 ning tagas endale alagrupis esikoha. Teisena läks sealt edasi RB Leipzig, kes puksis konkurentsis Manchester Unitedi.

Kaheksandikfinaalidesse jõudis lõpuks neli klubi Hispaaniast (Real, Atletico, Barcelona, Sevilla) ja Saksamaalt (Bayern, Dortmund, Leipzig, Mönchengladbach). Lisaks kolm tiimi Inglismaalt (Liverpool, ManCity, Chelsea) ja Itaaliast (Juventus, Lazio, Atalanta) ning üks Prantsusmaalt (PSG) ja Portugalist (Porto). Seega on 16 parema seas esindatud kuus erinevat jalgpalliriiki. Võrreldes eelmise hooajaga on lisandunud Portugal.

Tänased mängud:
A-alagrupp:

Müncheni Bayern - Moskva Lokomotiv 2:0 (63. Süle, 80. Choupo-Moting)
Salzburg - Madridi Atletico 0:2 (39. Hermoso, 86. Carrasco)

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-alagrupp:
Milano Inter - Donetški Šahtar 0:0
Madridi Real - Mönchengladbachi Borussia 2:0 (9., 32. Benzema)

C-alagrupp:
Manchester City - Marseille 3:0 (48. Ferran Torres, 77. Agüero, 90. Sterling)
Olympiakos - Porto 0:2 (10. pen Otavio, 77. Uribe)

D-alagrupp:
Midtjylland - Liverpool 1:1 (62. pen Scholz - 1. Salah)
Ajax - Atalanta 0:1 (85. Muriel)

H-alagrupp:
Pariisi Saint-Germain - Istanbul Basaksehir 5:1 (21., 37., 50. Neymar, 42. pen, 62. Mbappe - 57. Topal)

UEFA Meistrite liiga (09.12)
Kaheksandikfinaalidesse on jõudnud neli klubi Hispaaniast ja Saksamaalt. Lisaks kolm tiimi Inglismaalt ja Itaaliast ning üks Prantsusmaalt ja Portugalist. Seega on 16 parema seas esindatud kuus erinevat jalgpalliriiki. Võrreldes eelmise hooajaga on lisandunud Portugal.
Lõpuks saab läbi ka Internin Šahtari kohtumine. Väravad jäävadki löömata ning Reali järel pääseb B-alagrupist teisena edasi Mönchengladbachi Borussia.
ManCity võidabki 3:0. Porto seljatab 2:0 Olympiacose.
Sterling lööb veel ManCity poolt Marseille võrku ka kolmanda palli.
Kohtumised hakkavad järjepanu lõppema. Esimesena saavad oma 2:0 võidu kätte Real ja Atletico. Mõlemad Madridi klubid kindlustavad pääsu kaheksandikfinaali.
Bayern lõpetab samuti 2:0 võiduga Lokomotivi üle. Neil oli edasipääs juba varasemalt selge.
Uribe viib omakorda Porto 2:0 juhtima Olympiacose vastu.
Agüero viib 77. minutil ka ManCity 2:0 juhtima.
Carrasco viib Atletico omakorda 2:0 juhtima.
Choupo-Moting viib 80. minutil Bayerni 2:0 juhtima.
Skoor avatakse ka Münchenis. Süle viib 63. minutil Bayerni 1:0 Moskva Lokomotivi vastu juhtima.
Ferran Torres viib 48. minutil Manchester City 1:0 Marseille vastu juhtima.
Modric saadab palli võrku, kuid eelnevalt fikseeritakse siiski suluseis. Reali 2:0 eduseis püsib.
Hermoso viib 39. minutil Madridi Atletico 1:0 Salzburgi vastu juhtima. Atletico seis muutus tunduvalt kindlamaks.    https://twitter.com/atletienglish/status/1336772819947020294
Benzema on nüüd Meistrite liiga ajaloos alles viiendaks mängijaks, kes suutnud alagrupimängudes lüüa 50 või enam väravat.    https://twitter.com/OptaJoe/status/1336766524925865987
Rodrygolt imeline pall karistusalasse ning Benzema lööb 32. minutil peaga teise värava! Real on praeguse seisuga tõusmas ikkagi alagrupi võitjaks.
Porto asub Otavio 10. minuti penaltist Olympiacose vastu juhtima.
Raskes seisus Real asub juba 9. minutil Mönchengladbachi vastu 1:0 juhtima. Hea eeltöö Lucas Vazquezelt, kelle tsenderduse saadab peaga väravasse Karim Benzema.                          https://twitter.com/realmadrid/status/1336765257705017346
Liverpool naasebki Taanist 1:1 viigiga. Atalanta alistab võõrsil 1:0 Amsterdami Ajaxi. Seega võidab Liverpool 13 punktiga D-alagrupi. Teisena pääseb edasi Atalanta 11 silmaga.
PSG tagas ühtlasi endale ka alagrupis esikoha. Leipzig läheb H-alagrupist teisena edasi.
Atalanta asub Murieli 85. minuti väravast Ajaxi vastu juhtima.
Midtjylland suudab tänu Alexander Scholzi 6. minuti täpsele penaltile Liverpooli vastu seisu viigistada. Seis on Taanis 1:1.  https://twitter.com/fcmidtjylland/status/1336751205066878977
Pariisis on käimas tõeline väravafestival. Neymar on löönud veel ühe ning omatabamuse on kirja saanud ka Kylian Mbappe. IStanbuli poolelt on vastanud Mehmet Topal. PSG juhib 5:1.
Mitchel Bakker viib 39. minutil PSG juba 3:0 Basaksehiri vastu juhtima.
Neymar lööb 38. minutil teise värava veel.
Pariisis toimuva kohtumise eel pöörati suurt tähelepanu loomulikult ka rassismivastasele võitlusele.  https://twitter.com/PSG_English/status/1336734085658652674
Kell 19.55 algab täna kolm kohtumist. Lisaks D-alagrupi matšidele mängitakse samaaegselt ära ka teisipäeval rassismiskandaali tõttu pooleli jäänud PSG ja Basaksehiri kohtumine.