Tiitlikaitsja Real oli võõrsil Ajaxit võitnud 2:1, kuid kodupubliku ees lasti hollandlased juba 18. minutiks 2:0 juhtima, kui skoori tegid Hakim Ziyach ja David Neres.

62. minutil lõi kahele esimesele väravale otsustava söödu andnud Dusan Tadic juba 3:0 ning kuigi Marco Asensio vähendas seejärel kaotusnumbreid, tegi Lasse Schöne kõigest kaks minutit hiljem lõppseisuks 4:1.

Real oli Meistrite liigas üheksa hooaega järjest vähemalt poolfinaali jõudnud - neist neljal korral tšempioniks tulnud -, kuid tänavune eurohooaeg lõppes kiire krahhiga.

Saksamaa Bundesligas liidrikohta jagav Dortmundi Borussia, kes oli võõrsil Tottenhamile kaotanud lausa 0:3, domineeris avapoolaega täielikult, kuid ei suutnud mitu supertõrjet teinud Spursi puurivahti Hugo Llorisi kordagi üle mängida. Kohe teise poolaja alguses lõi Harry Kane külaliste võiduvärava, mis viis Tottenhami teistkordselt nende ajaloos veerandfinaali.