Arsene Wenger usub, et edasipääs on võimalik

 (16)
Arsene Wenger usub, et edasipääs on võimalik
Reuters/Scanpix

Londoni Arsenali peatreener Arsene Wenger, kellel täna õhtul seisab ees praktiliselt võimatu ülesanne, usub, et koduväljakul suudetakse AC Milanile siiski veel peavalu valmistada.

UEFA Meistrite liiga kaheksandikfinaali avamängu kaotas Arsenal Milanos 0:4. Täna tuleb neil mängu lisaajale viimiseks vähemalt sama skooriga normaalaeg lõpetada.

"Olen juba öelnud, et ei ela unistuste maailmas - see tähendab, et ma tean, kui raske situatsiooni me endale oleme loonud. Kuid nii kõrgel tasemel mängides on tähtis uskuda isegi siis, kui šanss on vaid 5 %," lausus Wenger meediale.

Ainult kolm klubi on läbi aegade eurosarjades nii suurest avamängu kaotusest võidukalt välja tulnud, kuid need saavutused on kõik jäänud 1980-ndatesse aastatesse. 2003/2004 aasta hooajal oskas Milan veerandfinaalis Deportivo La Coruna vastu maha mängida 4:1 eduseisu ja võõrsil Deportivole kinkida 4:0 võidu.

"Tunnen oma mängijaid hästi ning tean, et neile oli esimene tulemus suur hoop, kuid tean ka seda, et neil on eneseuhkus säilinud. Kaotasime Milanis küll 0:4, kuid nad said väravaraamidesse vaid viis pealelööki ja meie hoidsime 55 % ajast palli ega mänginud üldsegi hästi. Kui nemad said neli väravat löödud, miks ei võiks seda teha meie? Tähtis on uskuda, et me saame sellega hakkama."

Futboliit (talgpall)