Juba teisel mänguminutil pääses Brasiilia 1:0 juhtima, kui Hispaania kaitsjate eksimusi kasutades saatis Fred pikali olles palli väravasse.

Tulises mängus, kus juba esimese paarikümne minuti jooksul olid vastased paar korda kättpidi kokku minemas, oli Brasiilial 32. minutil suurepärane võimalus ka 2:0 ette minna, ent Fred jättis üks-üks olukorra kasutamata.

40. minutil oli hiilgav viigivõimalus Hispaania ründajal Pedrol, ent Brasiilia kaitsja David Luiz tõrjus pealelöögi enne väravajoont.

Avapoolaja eelviimasel minutil tegi 2:0 Neymar võimsa pommlöögiga karistusalast. Teise poolaja teisel minutil lisas veel ühe värava Fred - 3:0!

54. minutil sai Hispaania nutune mäng veelgi kurvemaid noote, kui Sergio Ramos lõi väravast mööda Jesuse Navase teenitud penalti. 68. minutil läks Hispaania fännide olemine veel raskemaks - Gerard Pique eemaldati Neymari mahatõmbamise eest.

Kohtumise viimasel veerandtunnil paistis kaks korda silma Brasiilia väravavaht Julio Cesar, tõrjudes esmalt Pedro, seejärel David Villa löögi.

Poolfinaalis alistas Brasiilia Uruguay 2:1, Hispaania-Itaalia mängisid normaal- ja lisaaja 0:0 viiki ning Hispaania võitis penaltiseeria 7:6.

Hispaania ja Brasiilia kohtusid viimati Rio de Janeiros Maracana staadionil 63 aastat tagasi, kui sambamaa pallivõlurid hävitasid vastase 6:1 - tulemus, mis siiani on Hispaania suurimate kaotuste edetabelis teisel kohal. Viimane kohtumine nende koondiste vahel jääb 14 aasta tagusesse aega, kui sõprusmängus tehti 0:0 viik.