VIDEO | Vaid 4900 elanikuga maailma üks nõrgemaid vutiriike oli ülilähedal sensatsioonilisele tulemusele

 (1)

FIFA edetabelis 211 riigi seas 204.-205. kohta jagav Montserrat oli läinud öösel lähedal jalgpallisensatsioonile: nimelt astusid nad ülimalt vapralt vastu maailma 72. vutiriigile El Salvadorile ning jäid magusast viigipunktist ilma vaid kolmanda üleminuti värava tõttu.

CONCACAF-i (Põhja- ja Kesk-Ameerika ja Kariibi mere saarte jalgpalliliidu) rahvuste liiga mängus läks Montserrat avapoolajal suisa juhtima, enne kui Oscar Cereni väravad 62. ja 90+3. minutil El Salvadorile siiski võidupunktid tõid.

Montserrati saarel elab sealjuures vaid 4900 inimest ning nende koondis tuleb kokku ülimalt harva - antud kohtumine oli nende esimene matš enam kui kolme aasta pikkuse pausi järel. Montserrati koondis koosneb peamiselt Inglismaal sündinud, kuid väikesaare juurtega mängijatest, kes pallivad amatööri või poolprofina Inglismaa madalamates liigades.

2002. aastal korraldati jalgpalli MM-i finaali eelsel päeval "teine finaal", kus kohtusid toona FIFA edetabeli kaks kõige nõrgemat meeskonda, Montserrat ja Bhutan, kusjuures Bhutan võitis 4:0. Omapärasest matšist vändati ka dokfilm.

Futboliit (talgpall)