Ghana-Austraalia mäng peeti Rustenburgis Royal Bafokeng staadionil. Õhusooja 13 kraadi, väljakukohtunikuks itaallane Roberto Rosetti.

Ghana võitis avavoorus Serbia 1:0, Austraalia kaotas Saksamaale hävitavalt 0:4. Kahe vooru järel on Ghanal 4, Saksamaal ja Serbial 3 ning Austraalial üks punkt.

Koosseisud:

Ghana: Richard Kingson (kapten), John Pantsil, Lee Addy, Jonathan Mensah, Hans Sarpei, Anthony Annan, Kevin-Prince Boateng, Prince Tagoe, Kwadwo Asamoah, Andre Ayew, Asamoah Gyan.

Peatreener: Milovan Rajevac

Austraalia: Mark Schwarzer, Luke Wilkshire, Craig Moore, Lucas Neill (kapten), David Carney, Carl Valeri, Jason Culina, Brett Emerton, Mark Bresciano, Brett Holman, Harry Kewell.

Peatreener: Pim Verbeek

Mängu käik:

1. POOLAEG

Austraalia pani palli mängu.

2. minut - Kewell kukub võitluses Ghana kaitsjatega karistusalas ja nõuab penaltit, aga vile vaikib.

7. minut - Austraalia koondisel karistuslöögi järel suurepärane tsenderdus, aga keegi ei liigu taha posti palli peale. Ghanal täna võrreldes esimese kohtumisega täiesti uus keskkaitse paar, kuna mõlemad mehed said avamängus vigastada.

9. minut - Ghana koondise nurgalöök.

11. minut - Austraalia saab karistuslöögi, umbes 28 meetrilt. Tugeva Mark Bresciano pealelöögi pillab Kingson ja esimesena on jaol Brett Holman. Austraalia ees 1:0! Holman on Ragnar Klavani klubikaaslane AZ Alkmaaris.

12. minut - Ghana karistuslöök lõpeb Austraalia väravavahi kerge vigastusega.

Veerand tundi mänguajast kulunud.

20. minut - Ghana nurgalöök. Aafriklased on initsiatiivi nüüd enda kätte haaranud.

24. minut - uus Ghana nurgalöök ning kõva segadus lõpeb Harry Kewelli punase kaardiga. Kewell seisis väravajoonel kui Ghana mängija löök tabab teda vastu kätt. Loomulikult ka penalti.

25. minut - Ghana meeskond teeb teist mängu järjest skoori 11 meetri karistuslöögist. Viigiseis 1:1! Värava autoriks Asamoah Gyan.

30. minut - Ghana on jätkuvalt aktiivsem pool, mis on ka loomulik, kuna ollakse arvulises ülekaalus.

37. minut - Ghana teenis väga heast kohast karistuslöögi. 24 meetrit väravani, üsna värava keskel. Aga Asamoah lööb müüri.

40. minut - Keskkaitsja Addy saab kollase kaardi. Sõidab seljatagant puhtalt jalgadesse ja Marek Lemsalu arvates võinuks kohtunik vabalt anda ka punase kaardi. Ghanal vedas.

44. minut - Boateng lööb karistusala seest ja väga ohtlikult. Schwarzer päästab. Ghana saab nurgalöögi.

Poolaeg lõppes 1:1 viigiga.

2. POOLAEG

50. minut - Gyan´ilt hea üritus ja Schwarzer raskustega tõrjub.

53. minut - Austraalia koondise esimene nurgalöök.

56. minut - Ghana teeb esimese vahetuse. Tagoe puhkama ning Owusu Abeyie sisse.

58. minut - Austraalial karistuslöök 37 meetrilt. Tsenderduse järel pääsetakse ka peaga löögile, aga mööda.

Ghana mängijad üritavad kogu aeg kauglöökidega pommitada. Ilma suurema eduta seni.

66. minut - Austraalial vahetus. Välja Bresciano ja platsile Chipperfield. Ja värskel mehel tekib kohe esimesel rünnakul suurepärane võimalus peaga ära koksata.

67. minut - terav rünnak Ghana meeskonnalt ja omakorda hea võimalus aafriklastel juhtima minna.

68. minut - Austraalial teine vahetus veel otsa. Värava autor Holman välja ja pikakasvuline Kennedy sisse.

72. minut - Austraalia jättis realiseerimata 100% võimaluse. Värava ees tekkis löögivõimalus kahel korral, aga mõlemad olukorrad jäetakse kasutamata.

77. minut - Ghana vahetus. Kwadwo Asamoah puhkama ning Interi mängumees Sulley Muntari sisse.

79. minut - Austraalia teenib karistuslöögi. Otselöögi võimalus, aga Emerton paneb palli üle. Jonathan sai vea tegemisel ka kollase.

84. minut - Järjekordne kollane Ghana poistele. Kaart läheb Annan´ile.

85. minut - Kolmas vahetus Austraalial. Wilkshire puhkama ja Ukrainast pärit Rukavytsya platsile. Moore sai samal ajal kollase kaardi.

87. minut - Kõva võitlus Ghana trahvikastis, aga väravat ei tule.

Austraalia võitleb kõvasti ja on näha, et viik neid ei rahulda. Isegi vähemuses olles.

89. minut - Ghana üliohtlik karistuslöök, aga endiselt tablool viiginumbrid.

Kohtunik on lisanud kolm üleajaminutit. Ghana teenib veel mitu nurgalöögi. Kõik läbi, 1:1 viik.