VIDEO | Vähemuses lõpetanud Brasiilia krooniti kodusel Copa Americal võitjaks

 (6)
VIDEO | Vähemuses lõpetanud Brasiilia krooniti kodusel Copa Americal võitjaks
Brasiilia krooniti üheksandat korda Copa America võitjaksFoto: MAURO PIMENTEL, AFP/Scanpix

Brasiilias toimunud Copa America jalgpalliturniiril sai karika pea kohale tõsta võõrustajamaa Brasiilia, kes oli finaalis 3:1 parem Peruust.

Brasiillassed läksid kohtumist juhtima 15. minutil, kui Gabriel Jesusi söödu realiseeris ründaja Everton. Minut enne esimese poolaja lõppu suutis aga Peruu seisu viigistada, kui penaltipunktil oli täpne Paolo Guerrero.

1:1 viigiseisul aga vaheajale ei mindud, sest poolajale antud lisaminutitel oli täpne Gabriel Jesus.

Teisel poolajal jäi Brasiilia vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis värava löönud Jesus. Peruu mängupilt küll pärast ühemehelist ülekaalu elavnes, aga tabamuseni jõudis taas Brasiilia. Peruu kaitsja Carlos Zambrana tegi kastis vea Evertoni vastu ning penaltipunktilt vormistas 90. minutil 3:1 lõppseisu Richarlison.

Ühtlasi oli tegu Brasiilia esimese Copa America tiitliga pärast 2007. aastat. Sellega lõppes ka Tšiili võiduseeria, kes triumfeeris kahel viimasel turniiril. Peruu mängis finaalis esmakordselt pärast 1975. aastat. Varasemast kahest finaalist võidukana väljunud Peruu jaoks oli see esimene kaotatud finaal Copa America turniiridel.

Futboliit (talgpall)