LAV ja Uruguay on seni omavahel kohtunud kahel korral - 1997. aastal võitis Lõuna-Ameerika riigi koondis 4:3, mullu septembris peetud maavõistlusmäng lõppes väravateta viiga.

Avavoorust on mõlemal koondisel üks punkt - LAV tegi 1:1 viigi Mehhikoga ja Uruguay 0:0 Prantsusmaaga.

Algkoosseisud:

LAV: Itumeleng Khune, Siboniso Gaxa, Aaron Mokoena, Bongani Khumalo, Tsepo Masilela, Siphiwe Tshablala, Kagisho Dikgacoi, Steven Pienaar, Renielwe Letsholonyane, Teko Modise, Katlego Mphela

Uruguay: Nestor Muslera, Jorge Fucile, Diego Lugano, Diego Godin, Alvaro Pereira, Maxi Pereira, Diego Perez, Egidio Arevalo, Edison Cavani, Luis Suarez, Diego Forlan.

Väljakukohtunik on Massimo Busacca (Šveits) ja soojakraade on seekord kümme.

Esimene poolaeg:

4. minut: mängu esimene nurgalöök LAV-il, ei midagi ohtlikku.

7. minut: Uruguay karistuslöök 25-lt meetritl, Forlan lööb kehvasti ja tabab müüri.

Mängutempo on aeglasevõitu, palli valdab rohkem Uruguay.

Kui LAV pääseb rünnakule, lükatakse söötu nagu õpikust.

19. minut: LAV-i karistuslöök paremalt äärelt, aga korraliku pealelöögini ei jõuta.

Väravaraamidesse pole seni tehtud ühtegi pealelööki.

23. minut: esimene löök raamidesse, autoriks Suarez.

24. minut: Uruguay läheb juhtima Forlani kaunist kauglöögist! Mees lajatab väravale, pall saab väikese rikošeti Mokoena turjast ja lendab üle Khune väikese latipõrkega võrku!

33. minut: Suarez üritab tugeva löögiga suht terava nurga alt - pall küljevõrku.

40. minut: LAV on ahakanud rohkem palli valdma, pealöök Modiselt vihiseb väravast mööda.

Vaheajale minnakse Uruguay teenitud eduseises 1:0.

Teine poolaeg:

50. minut: Mokoena lööb Suareze suu veriseks, Forlan annab korraliku tsenderduse, ent jätku pole.

Aga Uruguay surub päris korralikult ja hetkel pole küll näha, kuidas LAV viigivärava võiks saada.

63. minut: LAV pidanuks jääma kümnekesi - Dikgacoi sõitis sirgete jalgadega sisse Fucilele. Mehel oli kollane juba all, seekord Busacca halastas (või magas maha). Fucile vahetatakse mõne minuti pärast välja.

76. minut: Khune tõmbab maha suht ootamatult tema ette koos palliga tekkinud Suareze. Kontakt oli, aga Uruguay ründaja kukub, nagu oleks saanud mürsuga otsetabamuse. Busacca näitab aga Khunele punast kaarti.

Seni kuni LAV-i uus väravavaht Josephs ennast mänguvalmis sätib, kulub mitu minutit. Lõpuks saab Forlani penaltit lööma hakata ja teeb seda korralikult - tugevalt ja lati alla - 2:0.

Mängu lõpp on puhas vormistamine. Lõpuks, kuuendal lisaminutil, teeb Uruguay veel ka kolmanda värava, kui Pereira saadab paarilt meetrilt palli võrku pärast Suareze kaunit kaarsöötu.

Uruguay oli klassilt üle, samas ei teinud LAV nii head mängu, kui avavoorus Mehhiko vastu.