VIDEO | Soome jalgpallikoondise suure päeva ootuses: 22 aastat tagasi purunes soomlaste unistus eriti jabura omavärava tõttu


Soome jalgpallifännide pikk ootus on lõppemas.
Soome jalgpallifännide pikk ootus on lõppemas.Foto: Hanninen/Newspix24/SIPA, Hanninen/Newspix24/SIPA/Scanpix

Soome jalgpallikoondisel seisab reede õhtul ees ülimalt tähtis kohtumine. Soomlased tagavad esmakordselt pääsme EM-finaalturniirile, kui koduväljakul alistatakse Liechtenstein.

Soomel on seega EM-pilet justkui käes, kuid põhjanaabrid meenutavad suure matši eel, et saatus ei ole seni nende vastu hell olnud. Eriti meenutatakse 1998. aasta MM-valiksarja, kus kõik kukkus viimasel hetkel kokku tõeliselt jabura omavärava tõttu.

Soome vajas 1997. aasta 11. oktoobril koduväljakul Ungari vastu võitu ning nad oleksid pääsenud Norra järel alagrupi teisena play-off'i.

Soome oligi eesmärki täitmas. Täitunud oli juba 90 minutit ning Soome juhtis 1:0. Seejärel said ungarlased nurgalöögi ning soomlased ei suutnud palli oma karistusalast välja toimetada. Palli puhastamisele jäid ikka ette oma mängumehed ja lõpuks põrutasid soomlased palli vastu väravavahti Teuvo Moilaneni. 90.+1. minutil saidki soomlased kirja omavärava ning play-off'i läks Ungari.

Olukord videos alates 1.25.

Futboliit (talgpall)