Ghana mängib kaheksandikfinaalis USA-ga. Ja hiljem mängib selle paari võitja poolfinaalkoha eest Uruguay-Lõuna-Korea mängu võitjaga!

Mängude käik:

SAKSAMAA - GHANA 1:0 (VIDEO), SERBIA - AUSTRAALIA 1:2 (VIDEO)

I poolaeg

Esimene poolaeg on alanud.

7. minut: GER-GHA Lukas Podolski saab karistusalast löögile, kuid pall lendab kaitsjast nurgalöögiks.

10. minut: GER-GHA Kingson teeb hea tõrje, kui Podolski tsenderdus kaitsjast suunda muudab.

12. minut: SER-AUS Väravavahiga üks-ühele pääsenud Krasic (Serbia) jätab võimaluse kasutamata skoor avada!

Hetkeseisuga on edasi Ghana ja Saksamaa.

23. minut: GER-GHA Özil (Saksamaa) pääseb väravavahiga üks-ühele, kuid ei suuda Kingsonit üle mängida!

25. minut: SER-AUS Serbia domineerib mängu. Palli valdamine neil 59%. Viimati spurtis hästi Ivanovic kasti, kuid Schwarzer tõrjus.

30. minut: SER-AUS Zigic (Serbia) pääses läbi, kuid fikseeriti suluseis.

34. minut: GER-GHA: Kas Lahm mängis nurgalöögi järel väravajoonelt palli tõrjudes käega? Pigem vist ikka rinnaga..

Mõlemas mängus seis 0:0. Hetkel edasi Ghana ja Saksamaa.

36. minut: SER-AUS Krasic (Serbia) lööb värava, kuid suluseisust! Kohtunikult õige otsus.

Avapoolajad on lõppenud väravateta.

------------------------

II poolaeg

Teine poolaeg on alanud.

53. minut: SER-AUS Zigicil poolvõimalus ehk kauglöök, mis ei vii sihile. Serbia pole suutnud päästvat väravat lüüa, kuigi üritab kõvasti.

59. minut: SER-AUS Austraallaselt Brescianolt terav karistuslöök, kuid Stojkovic tõrjub.

60. minut: GER-GHA Lõpuks on skoor avatud. Özil keerutab karistusala joonelt palli Ghana väravasse. 1:0!

65. minut: Austraalia lööb 1:0. Avamängus punase teeninud Cahill lööb hea tsenderduse järel peaga värav!

See on hea uudis ennekõike Ghanale, kes kindlustab sellega oma edasipääsu võimalusi, sest neil on Austraaliast parem väravate vahe. Austraalia vajaks veel kolme väravat!

73. minut: SER-AUS Austraalia lõi 2:0! Ilus kauglöök Holmanilt!

Esimene Aafrika meeskond on pääsemas kaheksandikfinaali ja seda teisena Saksamaa järel. Ghana kohtuks hetkeseisuga USA-ga. Väga huvitav paar.

84. minut: SER-AUS Pantelic (Austraalia) lööb 1:2. Austraalia väravavaht puterdas kauglöögi järel palli enda ette ja Pantelic oli esimesena jaol.

Serbia on mängus tagasi. Viigivärav 2:2 viiks juba nemad Ghana asemel kaheksandikfinaali.

90. minut: SER-AUS Pantelic (Serbia) lööb värava eest puurivahiga üks-ühele olles üle värava!

Mängud lõppenud: SER-AUS 1:2, GER-GHA 1:0

Ja nii ongi: Saksamaa mängib kaheksandikfinaalis Inglismaaga, Ghana läheb vastamisi USA-ga.

-----------------

Kolme punktiga Saksamaa peab edasipääsu kindlustamiseks võitma Ghana (4p). Viik aitab sakslasi vaid juhul, kui Serbia ei võida Austraaliat. Distisplinaarkaristuse tõttu ei saa sakslastel osaleda Miroslav Klose. Ghanal ei saa taas algkoosseisus platsile Interi mees Muntari, kes on peatreeneriga tülis.

Teises mängus vajab Austraalia (1p) suureskoorilist võitu Serbia (3p) üle, sest Saksamaa vaevalt Ghanale kaotab. Serbiat võib aidata ka viik, kui sakslased täna kaotavad.

C ja D-alagrupid on omavahel seotud, sest nende gruppide kahe parema põhjal moodustuvad kaks kaheksandikfinaalipaari. C-grupi võitis USA Inglismaa ees..