1 David James, 2 Glen Johnson, 15 Matthew Upson, 6 John Terry, 3 Ashley Cole, 16 James Milner
4 Steven Gerrard, 8 Frank Lampard, 14 Gareth Barry, 19 Jermain Defoe, 10 Wayne Rooney.

Saksamaa:
1 Manuel Neuer, 16 Philipp Lahm, 3 Arne Friedrich, 17 Per Mertesacker, 20 Jerome Boateng, 13 Thomas Müller, 6 Sami Khedira, 7 Bastian Schweinsteiger, 10 Lukas Podolski, 8 Mesut Özil, 11 Miroslav Klose.

Väljakukohtunik on Jorge Larrionda (Uruguay), soojakraade on Bloemfonteinis 19 kraadi.

Esimene poolaeg:

5. minut: Özil jookseb Cole'i üle ja lööb lähedalt, aga terva nurga alt - James tõrjub jalaga nurgalöögiks.

Edasi kulgeb mäng rahulikumas tempos, pisut aktiivsemad on sakslased.

19. minut: Inglismaa saab karistuslöögi 28-lt meetrit - Lampard lööb, aga väga mannetult otse müüri.

20. minut: Neuer paneb oma värava alt pika palli ette, Terry loeb põrget valesti, Klose jookseb üle Upsoni ja lööb 1:0! Klosele oli see Saksamaa koondise eest 50. ja MM-del 12. tabamuseks.

Kaotusseisu jäädes hakkavad inglased natuke kiiremini liigutama, domineerivad, aga särtsu on vähe.

Rooney lööb kõrgele üle värava, Barry ürituse püüab Neuer.

31. minut: Klosel supervõimalus, Mülleri sööt jätab Terry pika ninaga, aga Klose löögi tõrjub James jalgadega.

32. minut: Saksamaa lööb 2:0! Klose lükkab Müllerile, see omakorda Podolskile, kes lööb terava nurga alt Jamesi jalgade vahelt teise värava. Kus olid inglise koondise kaitsjad?

34. minut: siiani parim võimalus Inglismaal, aga Lampardi lähilöögile saab Neuer mingi nipiga käe ette.

37. minut: Inglismaa lööb ühe tagasi! Upson peaga, Neuer jäi hiljaks.

38. minut: Lampardi kauglöögist lendab pall latti ja sealt vähemalt meetri üle väravajoone ja siis platsile tagasi. Aga kohtunikud ei loe seda!!

Sellest olukorrast räägitakse veel aastakümneid, veel enam, kui inglased peaksid täna kaotama.

Vaheajale mindi Saksamaa eduseisus 2:1.

Teine poolaeg:

52. minut: Inglismaale karistuslöök 34-lt meetrilt, Lampard lööb otse ja latti! Aga seekord lendas pall kõrgele.

57. minut: Lahm eksis tagasilöögiga, aga Neuer jõuab pallini napilt enne Defoe'd.

61. minut: 16-kastis saab löögile Milner, aga lajatab täpselt vastu Boatengi. Väike paus või pete poleks olnud paha.

64. minut: Capello teeb esimese vahetuse - Milner välja, Joe Cole sisse.

67. minut: inglastele karistuslöök 28-lt meetrit, Lampard põrutab müüri ja Saksamaa saab kiirrünnaku,. mis lõpeb väravaga! Schweinsteiger söödab Müllerile, kes lööb ette posti kõrvale. James hakkas juba teisele poole ära vajuma. 3:1 Saksamaale!

70. minut: Özil jookseb vasakul äärel imekergelt üle Barry, annab värava ette, kust Mülleril polnud mingeid probleeme teha seisuks 4:1.

Hulk vahetusi: Saksamaal sisse Piotr Trochowski ja Mario Gomez, välja Klose ja Müller. Inglismaad tuleb päästma Emile Heskey, pingile võetakse Defoe.

81. minut: väga hea võimalus Gerrardil, kes lööb 16-kasti joonelt, Neuer suudab sõrmedega palli nurgalöögiks lükata.

Shaun Wright-Phillips sisse, Johnson välja.

Inglased üritavad, aga pigem tujutult.

Saksamaa alistas Inglismaa 4:1 ja jõuab veerandfinaali, kus saab endale vastaseks tänaõhtusest kohtumisest Argentina - Mehhiko.

-------------------------

Inglismaa-Saksamaa mängu eellugu:

Inglismaa võitis 1966. aasta MMi finaalis Saksamaad 4:2, kuid on viimastel kümnenditel sakslastele play-offis alla jäänud - 1990. aasta MMi ja 1996. aasta EMi poolfinaalis kaotati penaltitega.

Sakslastel on tänase mängu eel probleeme vigastustega. Kindlasti ei mängi viimati algkoosseisu kuulunud ründaja Cacau, küsimärgi all on Bastian Schweinsteigeri ja Jerome Boatengi osalemine. Cacau puudumine siiski väga suur löök ei ole, sest platsile saab taas Miroslav Klose, kes sai Serbiaga mängus punase kaardi.

Inglastel on põhimehed rivis, kuid nemad lähevad mängule märksa ebakindlamalt, sest siiani pole kolmes mängus suudetud väga häid esitusi pakkuda. Nende peatreener Fabio Capello ei ole veel otsustanud, kas jätta keskkaitsesse viimases mängus osalenud Matthew Upson või panna vigastusest taastunud Ledley King või distsiplinaarkaristuse alt vabanenud Jamie Carragher.

Huvitav küsimus on ka, kas Wayne Rooney suudab lõpuks koondise eest värava lüüa. Viimases kaheksas rahvusmeeskonna mängus pole ta seda suutnud.

Inglismaa kihlveokontorites on tänasele Saksa-Inglise mängule panustatud juba müstilised 30 miljonit naelsterlingit.

Tänast mängu vilistab Uruguay kohtunik Jorge Larrionda.

Argentina-Mehhiko

Diego Maradona andis eelmises mängus oma põhimeestele puhkust. Täna peaks taas algkoosseisus olema Carlos Tevez, Javier Mascherano ja Gonzalo Higuain.

Mehhiko võit oleks täna kindlasti suurüllatus. Viimasest 25-st omavahelisest mängust on 11 võitnud Argentina ja vaid neli Mehhiko. Mehhiklased pole välisturniiridel veel kunagi kaheksa parema hulka jõudnud.

Mängu vilistab itaallane Roberto Rosetti.